Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lengyelul valaki segiteni? A...

Lengyelul valaki segiteni? A fordito sem talalja ezeket a szavakat.

Figyelt kérdés

Van egy lengyel kolleganom, egy szot sem beszel semmilyen nyelven, a gugli a baratom, es azzal forditgatom, ha megakadok. Viszont van par szo, amit nem talaltam meg sehol. Mit jelent (fonetikusan irom)

Nyunyo - engem szolit igy a nevem helyett

Julo - ha a fonokrol beszel, de neki sem ez a neve

Holera - Ez olyan karomkodas felenek erzem, neha minden masodik szava ez. A h-t nagyon kemenyen ejti, majdnem k-nak

Koszonom, ha valaki tud segiteni :)

Bocsanat az ekezet nelkulisegert, ceges gep, nem tolthetem le ra a magyar betukeszletet.



2014. dec. 22. 03:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyunyo - regionális szlengben szokták a fiatalok a barátnőiket így szólítani

Julo - talán ha a főnököd neve Julian vagy Julia lenne, de így nekem is homály

Holera - Ezt CHOLERA-nak írják helyesen. Szó szerint azt jelenti hogy kolera (betegség), de ez amolyan népszerű szalonképes, nem vulgáris káromkodás mint nálunk "a francba" vagy "a fenébe"

2014. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes. Nemrég olvastam itt, hogy a nyunyó az passzív meleg fiúcska. Most akkor mi a tököm van?
2014. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2: :-DD Na ja, én még sose hallottam ilyen értelmezésben, biztos már túl öreg vagyok a newspeak-hez. De azért azt sem hiszem hogy a Kérdező koleginája fontosnak tartaná ilyen kontextusba helyezni a munkahelyi megszólítási formulákat :-)
2014. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat. A kollega 68 eves, es mar en sem vagyok mai csirke, de akkor be tudom annak, hogy kedves akar lenni :)

A fonok Joe, talan igy becezi :)

A cholera-t megtalaltam, de csak a kolera, mint betegseg jott forditaskent, es nem tudtam mire velni, hogy mit emlegeti a kolerat allandoan. Cholera, a fenebe is, igy mar ertheto.

Nagyon koszonom a valaszokat! Kellemes Karacsonyi napokat, sajnos csak zold kezet tudok ajandekul adni :) Koszonom a segitseget!

2014. dec. 24. 01:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!