Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvvizsgán ha képről kell...

Nyelvvizsgán ha képről kell beszélnem, akkor ügyes "fondorlattal" bármiről beszélhetek?

Figyelt kérdés
BME-s nyelvvizsgán van 25 tétel, de képekről kell beszélni. Ha van egy férfi öltönyben a képen és nem akarok a job prestige-ről beszélni, akkor elmondhatok a személyes jellemvonások tételt úgy, hogy nem szólnak érte?

2015. jan. 3. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem beszélhetsz bármiről, hiába akarsz fondorlatoskodni. Ha nem arról akarnak hallani, amit elkezdesz mondani, akkor nem fogják engedni, hogy mondd a magadét, hanem belekérdeznek. Ennyi.
2015. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes fordulattal (és nem "fondorlattal") átválthatsz olyasmire, amit jobban ismersz, de a témától nem térhetsz el tólságosan.

Ha egy öltönyös férfit kell leírnod, nem beszélhetsz a cserebogarak halhatatlanságáról... :)

Volt egy novella (talán Mikszáth Kálmán írta), amiben éppen egy ilyen diákról van szó.

Csak Mátyáa király uralkodását tanulta meg, de a korrupt - és feledékeny - paptanár egy másik királyról kérdezte. Úgy vágta ki magát, hogy a mondókáját valahogy így kezdte:

- Második Lajos ezmegaz volt, nem úgy, mint Mátyás király, aki...


Bocsáss meg az offért, de a kérdésedről ez jutott eszembe... :)

Boldog újévet! (Ma még érvényes!)

Talán ismeritek is ezt a kis írást!

2015. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk én úgy mentem anno nyelvvizsgázni, hogy egyáltalán nem készültem, így aztán halvány lila gőzöm nem volt, mit akarnak tőlem, amikor elém raktak egy képet, amin halak döglődtek partra vetve...

Szóval kb. elmondtam, hogy mit látok a képen, és (persze angolul) elkezdtem hangosan gondolkodni, hogy valójában fogalmam sincs, hogy nekem ezzel mit is kellene kezdenem, mert nem tudom, mit akar ez a képm de borzasztó undorító, és bármit szívesebben nézegetnék, mint ezt.

Kérdezték, vajon mitől döglöttek meg a halak? Erre én: nem tudom, nem értek a halakhoz. Nem szeretem még enni sem. Majd hosszas ecsetelgetésbe kezdtem, hogy a hal miért undorít (büdösm, fura a mozgása...)

Erre ők, miután végeztem: Ez a kép a környezetvédelemhez volt. Én: jaaaa... hát, igen, azt védeni kellene. :D

Maximális pontot és felsőfokút kaptam. :D

2015. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Maradnod kell a témánál. Nem fogják engedni hogy arról beszélj amiről akarsz/tereld a témát. Nekem se engedték. Senkinek. Ha nem megy valami akkor remélhetőleg belekérdeznek és próbálnak segíteni. :)
2015. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Novemberi BME német B2 szóbelin volt:

Felső kép: Öregasszony kutyával a kezében

Alsó kép: idősebb pasi törölget egy oldtimer-t.

Felirat: Freizeit, Hobbys.

Vizsgázó elkezdte, hogy neki is van kutyája, de kevés a szabadideje, beszélt volna a saját hobbijairól, de nem engedték! Mindenképpen a kisállattartás előnyeit és hátrányait firtatták, a második kép szóba se került.

Persze ez függ a vizsgáztatótól is.

2015. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Akkor az összes tételt meg kell tanulnom :/

2015. jan. 4. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!