Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a "jesz um pepi"...

Pintér László kérdése:

Mit jelent a "jesz um pepi" kifejezés?

Figyelt kérdés
És honnan ered? :D Most vagy Én nem írom jól vagy nem tudom, de semmit nem találtam Róla. :D Válaszokat előre is köszönöm szépen. :)

2015. jan. 6. 21:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Osztat híj az anyját,

"A jesszumpepi (saját kutatásaink alapján) német eredetű felkiáltás (indulatszó) a magyarban. Jézus nevének németes Jesszus formája külön is él a magyarban: Jesszus Mária! (Jézus Mária) A jesszum a német Jesum (szó szerint: Jézust) alak, a Pepi pedig föltehetőleg a Pepi ~ Peppi német nyelvjárási Joseph beceneve. A jesszumpepi azt jelenti: Jézus és József, esetleg kiáltásként: Jézust és Józsefet. BG"

Szóval ez volt a gond. ;)

2015. jan. 6. 21:30
 2/4 Vree ***** válasza:
100%
3 perc alatt megválaszoltad a saját kérdésedet? :D
2015. jan. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, megszántam Magam. :D Ha tehetném adnék is Magamnak egy zöldet. ;)
2015. jan. 7. 16:55
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ez eredetileg az lehetett, hogy "Jézus, Mária, SzentJózsef !", ami annyit tett, hogy "T(e)atyaisten!", avagy "TeJóÉg!!"

Aztán a Pepi (az mint József beceneve(Sepi) valóban a németből jöhetett!)

Gondolom, azért terjedt el, mert valóban elég viccesen hangzik

Én már hallottam úgy is, hogy "Jesszumpé!"

2017. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!