Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy átlagos magyar embernek...

Egy átlagos magyar embernek mekkora a szókincse (tényleges számadatokra lennék kíváncsi)?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
3: jobbanteljesít, rezsicsökkentés, gyurcsányahibás
2015. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
húszezer aktív, pqsszívval együtt negyvenezer
2015. jan. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Az nem éppen átlagos szerintem akinek ilyen nagy.
2015. jan. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni, hiszen még az sincs világosan meghatározva, hogy mi számít szónak, ill. egy szónak. Pl. a fenn–fent–fönn–fönt egy szó vagy négy? És a zsemle–zsömle–zsemlye–zsömlye? És az összetett szavak minek számítanak? A "toll" egy szó vagy kettő (madártoll ill. irószer)? Az áruházi "nyitva tartás" egy szó vagy kettő (függetlenül attól, hogy a hatályos helyesírás szerint külön kell írni)?

Amíg az ilyen lényegi kérdések nincsenek tisztázva, tényleges számadatokat sem lehet megadni, max. hasraütésszerűen (ez is egy szó?) saccolni.

2015. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az angol nyelvről hasonlót olvastam mint amit itt valaki írt (18-36 ezer között), nyilván tág határok között mozog. De nagyságrendileg 20 000 körüli lehet.
2015. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam, hogy nem lehet ténylegesen megadni, de azért megközelítőleg igen.


1. válaszolóhoz: Nem tudom, mire volt jó az, amit írtál, de én nyomtam rá egy piros kezet.


Aki 20 000 körüli számot írt, az honnan tudja, hogy kb. ennyi? Valamelyik weboldalról, vagy máshonnan?

2015. jan. 15. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
3000-5000 az aktív szókincs. 5000-10 000 a passzív. Wikipédia.
2015. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!