Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Sokszor azt veszem észre,...

Sokszor azt veszem észre, hogy túlkomplikáljuk a magyar mondatokat, amiket le akarunk fordítani. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Mindenféle cirkalmas dolgokat írunk,mert szeretnénk mindenféle árnyalattal pontosítani a szövegünkön,majd a végén annyira bonyolult dolgot kapunk,hogy azt lefordítani nagy nehézségekbe ütközik.
2015. jan. 26. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert a magyar nyelvben nem egy olyan dolog van, amire létezik akár 3-4 kifejezés is, az olyan ember, aki szeret színesíteni belebotlik az ilyenekbe, de még az olyan is, aki "általánosan" ír. Ilyenkor én mindig a szinonimán kezdtem el gondolkodni, vagy miként lehet más szóval/fogalmazással kifejezni magam úgy, hogy a szöveg értelmén és lényegén ne változtasson.
2015. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tanítják meg a gyerekeket az iskolában a pontos és szabatos fogalmazásra, csak a locsogásra.
2015. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar nyelv nagyon eltérő pl. angoltól (amire én szoktam fordítani) szerkezetében is, szókincsben is.

Ezért is érdemes nem szóról szóra fordítani (kivéve ha pont ez a feladat) hanem a ugyanazt a tartalmat leírni a másik nyelven, ahogy ott mondanák.

2015. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogy eltér. Nem vagyok olyan jó angolos még :) Viszont már van úgy,hogy azon filózok,hogy a fenébe kéne ezt magyarul mondanom,mikor kérdi valaki tőlem,hogy ez mit jelent. És akkor jön az,hogy megpróbálom,hogy ez olyan,mint az ez mag az stb.. Ebből végül az következik,hogy valahogy fordítva is így van,csak valószínű rutin kell,hozzá ,hogy az ember felismerje,mi az amit egyszerűen máshogy kell fordítani. Jól gondolom?
2015. jan. 26. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy tudni kell a másik nyelven is gondolkodni és akkor beugranak ezek, hogy hogyan kell kifejezni ezt vagy azt, nem pedig szóról szóra fordítani.
2015. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!