Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 1 hónap alatt fel lehet...

1 hónap alatt fel lehet készülni angol középfokú, szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A nyelvtan, hallott szöveg értés megy, levélírás úgy ahogy. Még a szóbelire kellene készülnöm. A szókincsem elég szegényes. Márciusban szeretnék vizsgázni, ennyi idő alatt lehetséges? Korábban csak kezdő szinten tanultam az angolt, nem is abból érettségiztem, így előismereteim nincsenek. Ha angolul van a szöveg értem, de ha ugyanazt nekem kéne magyarról angolra fordítani, már nem menne. Ugorjak neki vagy esélytelen és inkább májusban menjek? Azért lenne jobb a korábbi időpont, mert az még beleszámítana a felvételi pontokba. De valószínűleg nem lesz rá szükség, hacsak nem emelkedik nagyon nagyot a ponthatár.

2015. jan. 30. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2015. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Próbálkozok, de eddig is elég intenzíven haladtunk a nyelvtannal, úgy érzem, hogy kezd tele lenni a fejem. Alszok rá egyet és meglátom, hogy lesz-e erőm nekiállni.
2015. jan. 30. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tessék sok eredeti nyelven lévő filmet nézni. Ajánlom pl. a Misfits nevű angol sorozatot, ott van egy-két gyönyőrű példa arra, hogy milyen egy jó erős ackentus. Nézz filmet az írektől, amerikaiaktól, ausztráloktól, skótoktól, stb. A hallott szöveg értés nem olyan egyszerű, és így szókincsed is lesz.


Olvass szótárat. Üsd föl, olvass egy szót, próbálj vele mondatot alkotni. Aztán keress egy másikat. És így tovább.


Magyarról angolra ne próbálj fordítani. Nehéz, mert két tök különböző struktúrájú, gondolatmenetű nyelv. Egyszerűbb, ha elkezdessz angolul fogalmazni dolgokat amiket mondani akarsz. A megfeleltetgetés csak lelassít és összezavar.

2015. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat.
2015. jan. 31. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnélek elkedvetleníteni, de ha nehezen megy a levélírás vagy más fogalmazás, szintén a fordítás magyarról angolra, az azt jelenti, hogy a gondolataidat nem tudod átváltani még angol gondolkodásra. Szerintem igenis érdemes ezeket gyakorolni. Szóbelinél fontos lesz a folyékony, gördülékeny beszéd. Ezt úgy tudod kifejleszteni, hogy megpróbálod a saját gondolataidat akár fejben átfordítani angolra, és ha valami nem jut eszedbe, utánanézni és megtanulni azt a szót.

Ezenkívül még sok más kell a vizsgára készüléshez.

2015. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért azt nem mondanám, h tragikus a levélírás, leadtam párat a tanárnak, akivel készülök, lepontozta a nyelvvizsga szempontok alapján, 55-75% közöttire sikerültek. De az olvasott szöveg jól megy, szóval fölhúzza az eredményt.
2015. febr. 2. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értelmeztem, a szóbeli vizsgára van szükséged. Ott kell kép alapján beszélni, adott témáról folyékonyan társalogni /esetleg segítő kérdésekkel/, és élethelyzetet eljátszani.

Ha az írásbeli jól sikerül, már akkor is érdemes volt megpróbálni, legközelebb már elég lesz a másik részre koncentrálnod.

Kíváncsi vagyok az eredményedre, majd írd meg.

I cross my fingers for you.

2015. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Majd jelentkezek. :)
2015. febr. 4. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Az 55-75% kevés. Egy levél esetén az 55% nagy hibafaktor, ott kb. 3-4 oldalnyi kifejezést kell tudni és helyesen használni. A beltartalom pedig a legegyszerűbb nyelvtani szerkezetek egyike, annak is mennie kéne.
2015. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A felvételi pontok miatt mindenképpen meg fogom próbálni. Sokszor figyelmetlenség miatt hibázok. Lehet, hogy neked van igazad, de a tanár azt mondta, hogy szerinte nem gáz, ha 50% körülire írom, mivel az írásbeli többi része legalább 70-75% szokott lenni, de több is 80-90% körül sikerült, az egyik 94% lett. Szóval 11 teljes feladatsor közül összességében mindenhol meglett min. 60%. És még 4-5 db-ot le fogok adni.
2015. febr. 6. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!