Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az alábbi egzotikus nyelvek bármelyikével?

Figyelt kérdés

-Afrikaans

-Burmai

-Grúz

-Hausza

-Indonéz

-Malagaszi

-Szomáli

-Szuahéli

-Tamil

-Telugu


Ez mind. Ha valaki ismeri valamelyiket, bármilyen infót szívesen fogadok.

Valamint: az afrikaans tényleg egy könnyű nyelv?



2015. febr. 19. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az afrikaans a holland egyik dialektusa. Maga a holland nyelv azért is könnyebb a németnél, mert nincs benne a der,die,das szenvedés.
2015. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Tamil anyanyelvű nyelvész ismerősöm. Linkelek privátban tanulmányt tőle.
2015. febr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja és van itthon egy szuahéli nyelvkönyvem, de nem beszélem.
2015. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Ha van még valai infó akkor jöhet!

Amúgy azt tudom hogy az afrikaans/búr a holland dialektusa, de megéri hollandot, aztán németet tanulni? Vagy fordítva? Csak angolul beszélek

2015. febr. 20. 10:16
 5/15 anonim ***** válasza:
hát ezekkel a nyelvekkel nem sokra mennél :/
2015. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Volt egy tamil jóbarátom, hangzásra az én fülemnek kicsit emlékeztetett a hindire, de a nyelvtana teljesen más, agglutináló, pont mint a magyar, de ez a közvélekedéssel ellentétben nem azt jelenti, hogy könnyű lenne a számunkra megtanulni.


Egyébként a tamil ősibb nyelv, sokkal gazdagabb irodalommal stb., de a telugut többen beszélik, szóval a kettő között annak alapján tudhatsz dönteni, hogy praktikus vagy kulturális céljaid vannak-e a tanulással.

2015. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Csak hobbiból tanulnám egyébként.
2015. ápr. 7. 14:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Afrikaans: egy germán nyelv gyakorlatilag, helyi elemekkel, ha jól tudom. Amolyan "elfajzott" holland dialektus.


Grúz: iszonyat nehéz, van bele egy kis betekintésem.


Indonéz: nem ismerem, de úgy tudom, vagy a maláj, vagy az indonéz egy baromi könnyű nyelvnek számít.


Szuahéli: "Afrika angolja". Állítólag nagyon könnyű ez is.

2015. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tudja valaki miért könnyű a szuahéli? Mert én elolvastam a wikipédiát, és teli van mindenféle bonyolult ragozással...

De Kenya nagyon tetszik, ezért vagy ezt, vagy az indonézt el akarom kezdeni. Tippek és/vagy érvek?

2015. ápr. 7. 15:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Az indonéz (és egyébként a maláj is) rendkívül könnyen elsajátítható nyelv, és elég sokan is beszélik (200-250 millió fő), valamint a malájt is könnyedén meg lehet vele érteni.
2015. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!