Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent magyarul a következ...

Mit jelent magyarul a következő angol nyelvű idézet? "Life is the flower for which love is the honey"

Figyelt kérdés
Egy pároknak való kétrészes medálon áll ez az idézet, ami a google szerint Victor Hugo-tól származik.

2015. febr. 26. 22:21
 1/6 chtt ***** válasza:

élet virág méz > gugli - nagy halom találat :)


"Az élet virág, a méz benne a szeretet" (Victor Hugo)

2015. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem szép így, csak magyarázatképpen szó szerint:

Az élet a virág, aminek (for which) a szerelem a méz. Tehát az életnek az a szerelem, ami a virágnak a méz.

2015. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:

Igaza van a kettesnek, tényleg nem szép, nem is a legpontosabb, de... ezzel van tele a háló, tehát úgy mond hivatalosnak tekinthető.

Nem tudok franciául. Ott vajon van külön szó a szeretetre meg a szerelemre?

2015. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 chtt ***** válasza:

Bocs, hogy zavargok itten, a gugli így fordítja:

Az élet a virág, amelyre a szerelem a méz.

Nem is rossz. :)

2015. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
La vie est une fleur dont l’amour est le miel. - az eredetije, és a gugli ugyanúgy fordítja, mint az angol változatot, csak épp "l'amour"-t szeretetnek, nem szerelemnek... furi :)
2015. febr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Igaza van a kettesnek, tényleg nem szép, nem is a legpontosabb, de... ezzel van tele a háló"


Szerintem félreértettél, nem a te fordításod nem szép, hanem amit én írtam, a szó szerinti fordítás. Amit te írtál, azzal semmi gond.

:))

2015. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!