Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvvizsga, de hol?

Nyelvvizsga, de hol?

Figyelt kérdés
Érdekelne, kinek mi a tapasztalata, hogy hol érdemes angol középfok C típusból vizsgázni? TELC, ORIGO, diplomamentő? A problémám, hogy mondatokat már nehezen alkotok, olvasás jól megy (már jóval nehezebben értelmezem), a szókincsem kb. 1000 szó. Mennyi idő alatt lehet felkészülni rá, hogy középfokút csináljak, a jelenlegi tudáshoz képest? Napi 2-3 órát biztosan rá tudok szánni.

2015. márc. 15. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
C ?
2015. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
a középfokhoz 2-3ezres szókincs kell és képesség mondatalkotás, általános témákról való párbeszéd, szerintem kb egy év
2015. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy állsz a nyelvtannal? Origoban azthiszem van nyelvtani rész. A TELC-et nem ismerem, csak az ECL-t, ami szerintem jó. Azt javaslom (ha konkrétan a nyelvvizsga a cél) járj utána, hol milyen faladat van és mennyi. Menj el próbanyelvvizsgára, akkor 1) Megismered a feladattípusokat

2) Megtudod milyen szinten vagy, de mindig vonj ki az eredményedből kb. 5% ot mert a próbavizsga mindig könnyebb.

Minimum egy évre szükséged lesz szerintem. Ha a cél csak a vizsga, akkor kezd el kidolgozni a tételeket. Ha másként nem megy, végső esetben magold be őket, meg a hozzájuk kapcsolódó szavakat.

Az emelt érettségi áll szerintem a legközelebb a középfokhoz, de talán picit nehezebb.

Viszont csak 60% kell!:)

Csinálj egy próbanyelvvizsgát, akár mindenből;)

2015. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aki már B1-es szinten van, annak is kell még egy év???? Mert akkor most veszem be a nyugtatóm...
2015. nov. 5. 15:39
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok! Először nagyon köszönöm, hogy írtatok! Nos, tényleg meglepődtem az egy éven, már csak azért is, mert nagyon komoly angol múltam van, amit jól el is felejtettem... Azóta nagyon hitványkodással ugyan, de szerintem lassacskán ütöm a B1 szintet, azóta szerintem 2000 szóra bővült a szókincsem. De a beszéd nem megy. Képtelen vagyok beszélni folyékonyan, és a kreativitás is hiányzik belőlem. Mit kellene csinálnom, hogy elkezdjek ezzel a szómennyiséggel beszélni? Tudom, hogy sok nyelvvizsgán nem ördöngősség a beszélgetés, sokkal rosszabb a nyelvtan, de még mindig egy 1,5 éves szintjén vagyok, aki most kezdene el gagyarászni.
2015. nov. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!