Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez az angol mondat?

Helyes ez az angol mondat?

Figyelt kérdés

Függőbeszéd.


"I would have bought it" - he said -> He said he would had bought it.


Nem tudom, hogy a would és a had mehet-e együtt, viszont más ötletem nincs. :/


2015. márc. 22. 18:57
 1/8 anonim válasza:
bue?
2015. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
he said he would have bought it
2015. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Passiflora ***** válasza:

Nem helyes, a múltidejű bevezető mondat után is marad ugyanúgy, mint az eredeti mondatban:


He said he would have bought it.


(Úgy érdemes megjegyezned, hogy ha would segédige van az eredeti mondatban, akkor nem változik semmi a függőbeszédben.)


A "will" segédigéből "would" lesz, ha a bevezető mondat múltidejű, a "would" pedig marad változatlan.

2015. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ez minden wouldos mondatra igaz?


Tehát pl:


"I would buy it" - he said -> He said he would buy it?

2015. márc. 22. 19:20
 5/8 Passiflora ***** válasza:

Igen, mindegyikre.


(Bocs, de csak utólag láttam, hogy a 2. hozzászóló már megírta neked a helyes választ, mert én főzőcskézés közben félbehagytam az üzenetírást pár percre.)


Bármilyen szerkezetben van a would, (would do, would be doing, would have done, would have been doing), marad úgy, mint az eredeti mondatban.


Ugyanígy bármilyen szerkezetben van az eredeti mondatban a will segédige, "will to, will be doing, will have done, will have been doing), a múlt idejű bevezető mondat után függőbeszédben kizárólag a will helyett lesz would, minden más változatlan marad.


A módbeli segédigék közül a might, could és a should is marad ugyanúgy, mint az eredeti mondatszerkezetben.

2015. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha pontosan idézve van a mondat akkor nem kell rajta semmit alakítani.


Olyan nincs hogy would had...

2015. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. márc. 24. 14:02
 8/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a must-tal?
2015. márc. 24. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!