Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek lesz-e valamikor...

Szerintetek lesz-e valamikor olyan, hogy az emberiseg egy nyelvet fog beszelni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 28. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Mára már egy országon belül sem egységes a nyelvhasználat a ki-bevándorlások és a tájszólás miatt. Hamarabb pusztul el a Föld, mint, hogy mindenki egy nyelvet beszéljen. Ott vannak még a törzsek is, akik -ha nem halnak ki sosem fognak igazodni a "világi" nyelvekhez, ahogyan fordítva sem. De majd valaki, aki kicsit jobban ért hozzá, mint én, kifejti bővebben.

2015. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenlore az is nagyon utopisztikusnak hangzik, hogy mindenki legalabb ertsen pl angolul, pedig a netrol akar ingyen is meg lehet tanulni + a csapbol is az folyik. Vagy sok orszagban egyes bevandorloi, kisebbsegi csoportokban rengetegen nem beszelik az orszag nyelvet, ahol elnek mar evek ota. Pedig csak ki kene menni az utcara gyakorolni. Szoval nem hiszem, hogy eltunnenek a nyelvek. Ugyan egyes kisebb nyelvek eltunnek, de kozben keletkeznek is, sok nyelvjaras kulon nyelvve alakul.
2015. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, előbb vagy utóbb elengedhetetlenül szükségessé válik az azonos nyelv használata az egész bolygón, ha tovább akar lépni az emberiség a fejlődés lépcsőjén. De hogy ez mikorra és hogyan fog megvalósulni és melyik nyelv lesz az, az egyelőre rejtély.


Ahhoz, hogy egy faj bolygó méretű közösséggé fejlődhessen, szükséges az, hogy minden tagja kommunikálni tudjon a többiekkel. Ennek pedig alapfeltétele a közös nyelv. Az élőlények szervezetében is egy nyelven kommunikálnak a sejtek, különben az idegrendszer központja nem tudna érthető formában utasításokat adni az egyes szerveknek.

2015. márc. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt én nem látom lehetségesnek. A hallóknak hangzó, a siketeknek jelnyelv a természetes. Ezért lesz mindig legalább két nyelv.

Olyan lehet, hogy mindenki ismer egy adott nyelvet a sajátján kívül. Ehhez azonban ki kell halniuk az őslakosoknak (óriási kulturális veszteség), és hatékonyabban kellene tanítani az adott nyelvet (rengeteg plusz költség az államoknak, mivel a kis csoportok mindig is hatékonyabbak, mint a nagyok).

2015. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok. Harmadikkal ellentetben nem hiszem, hogy akkora elonnyel jarna, ha mindenki ugyanazt a nyelvet beszelne. Egyreszt hatalmas kulturalis veszteseg, masreszt nem lenne ettol vilagbeke. Attol, hogy megertem a szomszed nyelvet, meg ki akarhatom tekerni a nyakat. Adolf Eichmann peldaul beszelt heberul es aramiul is, megis irtotta a zsidokat. De hogy mai peldat mondjak: hiaba van ma lehetosege mindenkinek arra, hogy a neten kiontse a szivet angolul, attol meg haboruznak a nepek. A "torzs" vedelme osi emberi oszton, amit kiirtani nem lehet, csak normalis mederbe terelni.
2015. márc. 30. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem világbékéről beszéltem, csak arról, hogy minél többen beszélik ugyanazon nyelvet (bármelyiket), annál szervezettebbé válhat az emberi közösség. Nem mondom, hogy ettől szervezettebbé is válik azonnal, de ugyanazon nyelvet beszélve erre jóval nagyobb az esély, mintha meg sem értik egymás beszédét. Ezt értettem az alatt, hogy ha valamikor szükségessé válik a bolygó méretű közösséggé fejlődés, akkor elengedhetetlen lesz a közös nyelv ismerete.
2015. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Már van egy közös nyelv csak nem nagyon beszélik,amúgy már az angol lett az a nyelv amivel megértik egymást az emberek

A mai tizenéves korosztály már jól beszéli az angolt csomónak már általános iskola után már legalább az alapfokú meg van belőle.,amugy sztem lehet hogy egszer majd egy nyelvet beszélünk,aznjó lenne

2015. márc. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hatékonyabban kellene tanítani, és mindenkinek kellene (siketeknek is), akkor lenne egy közös nyelv. De attól mi még magyarul beszélnénk, a németek németül, de ha más nyelvűvel találkoznánk, akkor angolul szólalnánk meg. Ezt így képzelem el.
2015. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!