Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az alábbi kifejezés...

Mit jelent az alábbi kifejezés angolul (beszélgetés végén), "see you crocodile"?

Figyelt kérdés
Ezt írta nekem egy amerikai lány, nemigen tudtam hova tenni, siettem, nem tudtam rákérdezni.
2015. márc. 30. 16:33
 1/8 A kérdező kommentje:
És a later alligator?
2015. márc. 30. 16:38
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom?

Nincs semmi zöldes pikkelyszerű a bőrödön? 😃

2015. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem. Ezt írta, later alligator. Interneten annyit sikerült kiderítenem, hogy azt kell rá mondanom: See you crocodile. De honnan ered ez?
2015. márc. 30. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:

A later alligator szerintem azér vicces me' rímel.

a see you crocodile meg csak ilyen sima válsz erre

2015. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy mókás kifejezés: See you later, alligator = búcsúzáskor szokták használni. Alligator csak azért van ott mert rímel a later -re. Én szerintem csak a fiatalok használják..
2015. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
100%

szí jú létör

aligétör


Rímel, ez benne a vicc.


Mint a "szevasz tavasz".

2015. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
100%

A válasz nem "see you crocodile", hanem vagy "after 'while crocodile" ill. más forrás szerint "in a while crocodile" - a rím miatt. :)


A FreeDictionary ezt írja:


- See you later, alligator

Bye! The title of a 1950s rock-'n'-roll smash hit by Bill Haley and His Comets, the phrase was already in use, especially in the South. For a decade or more, hep/hip/with-it cats and chicks ended conversations with the phrase. The standard reply was the song's next line: “after a while, crocodile.”


A dal szövege meg itten vagyon:

[link]

2015. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm:)
2015. ápr. 4. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!