Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezt a két mondatot nem értem,...

Ezt a két mondatot nem értem, de lehet azért, mert svájci német, szerintetek mit jelent?

Figyelt kérdés

"omg de typ ish mega schlimm!!!

wenn dir egal ish sell da heisse"


2015. márc. 31. 22:26
 1/9 chtt ***** válasza:

Vagy inkább azért nem érted, mert nagyon kevert nyelvnek tűnik.

omg - Oh my God!

de typ - ??der typ

ish - ??ist

mega schlimm - mega rossz :)

A második mondatra ezt írja ki a gugli fordító:

f you do not care ish company as hot


viszont, ha kijavítom ily módon:

omg der typ ist mega schlimm!!!

wenn dir egal ist sell da heisse


ezt kapom fordításnak:

omg the guy is mega bad !!!

if you do not care is because hot sell


Ennek már több értelme vagyon, bár a vége nekem nem százas, de valami ilyesmit okoskodom ki belőle:

Uramisten, ez a pasi tök gáz!!!

Ha nem érdekel, az csak azért van, mert... (lehet dögös egy pasi? mit mondanak manapság az olyanra, akire buknak a csajok?)

2015. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

omg der typ ist mega schlimm

wenn dir egal ist (a többiben nem vagyok biztos de a sell szerintem soll-t akar jelenteni.

Amit értek az ezt jelenti: úristen a fickó nagyon rossz!

Ha neked mindegy ...

2015. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 chtt ***** válasza:
Ha elolvastad a hsz-met, kedves #2, talán egyetértesz velem abban, hogy nem kell feltétlen soll-nak lennie, hiszen akárki írta is a fenti mondatokat, keveri az angolt és a németet (omg, hot, mega... bár ezt lehet, hogy a német is használja:))
2015. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A németek nagyon keverik a németet az angollal.

Én kint élek és engem eléggé idegesít. Sajnos a svájci tájszólást nem ismerem, ezért nem tudtam az utolsó részre pontos fordítást mondani.

2015. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsit jobban megnéztem az utolsó mondatot és szerintem az soll dann heissen akart lenni, ami azt jelenti, hogy: akkor ez azt jelenti..
2015. ápr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Ami azt illeti, egy olyan lánytól olvastam ezt, aki elvileg svájci, de tud angolul is, és a szlenget sem veti meg.
2015. ápr. 1. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit már mondtam, a németek sok angol szót használnak a beszédükben, úgyhogy ez normális.
2015. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem tudom, hogy most akkor ezzel mit kezdhetnék. Könyveljem el negatívnak, vagy félig-meddig negatívnak. Kár, hogy a szövegkörnyezetből nem maradt több.
2015. ápr. 4. 00:39
 9/9 anonim ***** válasza:

"mega schlimm"


Szerintem nyugodt lélekkel könyveld el negatívnak.:)

2015. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!