Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kínai, japán vagy koreai nyelv?

Kínai, japán vagy koreai nyelv?

Figyelt kérdés

Angolul beszélek, a németet most fogom elkezdeni, de szeretnék még egy nyelvet tanulni, ami egzotikus és ritka. Tudom, hogy ezek a távol-keleti nyelvek hasznosak és tetszenek is (főleg a japán és a koreai).


Amit tudok:


A japánnak könnyű a nyelvtana, de sok benne a kanji.

A kínainak még a japánnál is könnyebb a nyelvtana, de viszont még több benne az írásjel.

A koreainak talán a legnehezebb a nyelvtana, viszont ott az írás nagyon könnyű. Viszont ott, mint a kínaiban, a kiejtés-értés is nagyon nehéz.


Nem tudom eldönteni, melyik a könnyebb. Van nyelvérzékem, de ezek közül a legnehezebbet nem szeretném tanulni.

Akinek van tapasztalata, írjon, hogy melyik nyelvet és miért könnyű tanulni. Köszönöm előre is! (:



2015. ápr. 26. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Kínai.
2015. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Japán.
2015. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt is, hogy miért.
2015. ápr. 26. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tanulok kínaiul de azért annyira nem könnyű a nyelvtana. A japánnak meg már csak annál nehezebb. Ráadásul nem tudom a japánban effektív hány írásjegy van, de ott azok is nehezebbek mint a kínaiban.
2015. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Japánban kb. 3000 írásjegyet kell megtanulni. De melyik a legkönnyebb akkor?
2015. ápr. 26. 18:58
 6/8 anonim válasza:
Japán! ha szereted könnyű :) én is így vagyok ezzel :))
2015. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 murakami ***** válasza:
If you like to learn languages through social media, like you asked a question right here, maybe Japanese is the best choice. For people in China, it is not easy to access to Facebook or twitter and so on.
2015. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mansour ***** válasza:

Ami először könnyebbségnek tűnik, az magasabb szinten nehézséggé válik (kínai nyelvtan).

A koreai kiejtés/értés nem nehezebb, mint a japán. A helyes kínai kiejtéshez viszont külön adottság kell.

2015. ápr. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!