Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ti melyik nyelvet választanáto...

Ti melyik nyelvet választanátok amit könnyű megtanulni, pluszpont miatt?

Figyelt kérdés
én azt hallottam, hogy a beás vagy lovári könnyű, nyelvvizsgához kellene pluszpont miatt és ha ez a kettő tényleg könnyű ki melyiket választaná és miért? köszi a válaszaitokat!

2015. máj. 5. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

az angolnál nincs könnyebb

abból legalább már tudsz annyit hogy yes meg hogy no

2015. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az angolon kivul
2015. máj. 5. 23:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Amelyik a legjobban hasonlít egy olyan nyelvre, amit már beszélek.
2015. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
tehát a hansit vagy a mantit szeretnéd?
2015. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

A lovárit meg az ilyen sz..rokat már nem fogadják el tudtommal. Olyan nyelvekért jár csak plusz pont, amiknek van tudományos nyelve, vannak rajta szakmai folyóiratok, stb.

A legkönnyebben tanulható (már csak azért is mert tele van vele a net) az angol. Emellett még a németnek van nagy gyakorlati haszna Közép-Európában és ebből sem olyan nehéz egy középszintű nyelvvizsgát összehozni, mint ahogy azt híresztelik egyesek. Emellett még spanyolt, franciát, olaszt, oroszt, skandináv nyelveket lehet érdemes tanulni, bár az utóbbi kettő valószínűleg azért keményebb dió.

2015. máj. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Más nyelvekhez viszonyítva az olaszt még a könnyebben tanulhatóak közé sorolják, de én a németet is ajánlani tudom. De mindezt persze csak az angol után.
2015. máj. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Koszi, felvi.hu-n meg ott van lehetősegkent a lovári meg a beás
2015. máj. 6. 10:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja akkor diplomához nem fogadják már el. Amúgy én nem feccölnék bele ennyit, mert nem éri meg. Idénre már úgysem tudsz befejezni semmit, jövőre meg bőven van időd egy angolra vagy németre.
2015. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak pluszpont miatt kell, akkor, ha tényleg ódzkodsz a használható nyelvektől, akkor én már az eszperantót választanám. (Ezzel együtt leszögezem, hogy bármelyik élő európai nyelv hasznosabb nála, és az angol kb. olyan hasznos, mint az azt követő 5 legbeszéltebb nyelv együttvéve, de gondolom, úgysem tudnálak meggyőzni.)


Az eszperantó könnyű, logikus, kivételmentes, igazi alapozónyelv. Kár, hogy nincs semmi haszna. De ha adott energiabefektetéssel gyorsan akarsz egy nyelvet megtanulni, és ezért pluszpontot kapsz, és nem érdekel, hogy használod-e később, akkor van benne ráció. Bár én inkább letennék egy angol középfokút.


Azt viszont sosem értettem, hogy miért tanulják ezeket a cigány nyelveket ilyen célból. Tudtommal egyáltalán nem olyan könnyűek, mint hiszik, csak valamiért elterjedt róluk ez az általános vélemény. Ötletem sincs, mitől lett ez a lovári meg beás ennyire népszerű. Kevés haszontalanabb dolgot tudnék elképzelni, mint ezeket tanulni. Szlovénül is sokkal inkább kezdenék el megtanulni, mint ezeken a nyelveken.

2015. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Az angolt mar csinalom es koszi a valszt!
2015. máj. 6. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!