Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy nyár Amerikában vagy...

Egy nyár Amerikában vagy Németországban?

Figyelt kérdés
Kérlek valami tanáccsal szolgáljatok mert egy elég szokatlan és nehéz helyzet állt fel az életemben. Most váltottam iskolát (jövőre leszek 11.-es) és két év francia vagy német nyelvagyagot kell bepótolnom.(mert eddig olaszt tanultam, a franciat kezdtem most el de kb mindkettőből nulla szinten vagyok) Nyárra két lehetőségem van. '1. Kimenni az amerikai unokatesoimhoz (akik nagyon vallálsosak és elszigetelten élnek eléggé, de) megatnulnék jól angolul és hát mégiscsak Amerika, de közben a két év franciát önállóan meg kéne tanulnom. 2. Németországi unokatestvéreimhez mennék ahol ők segítenének a német nyelv alapjaiban. de így lehet elhalasztanám a lehetőséget Amerikába, viszont a német nyelvel lehet többre megyek mint a franciával. Kérlek segítsetek!! fogalmam sincs melyik lenne a helyes döntés?

2015. máj. 11. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt nincs rossz döntés. Én Németbe mennék, mert írtad, hogy az amerikai rokonaid nagyon vallásosak meg bezárkózók. Hát bezárva lenni sehol se jó, hiába Amerika.
2015. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha Amerikaba mennel meg a franciat be kell hoznod, ha Nemetbe, akkor meg tanulnad a nyelvet nyaron, ami hasznot jelentene. Irany Nemet orszag.
2015. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az amcsi rokonaid amishok?
2015. máj. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A helyedben mindenkeppen Nemetorszagba mennek, mivel sokkal hasznosabb a te szempontodbol.

Biztos lesz meg lehetoseged Amerikaba is eljutni. Emiatt ne bankodj. Azt nem irtad le, hogy pontosan hova mennel, de ha nem nagyvarosba akkor Amerika egyebkent sem nagy buli. A nagyvarosok nagyon izgalmasak es szepek, de en eltem pennsylvaniai kis varosban is nyugati parti kisvarosban is es minden szabadidomben a falat kapartam annyira unalmas volt. Ha ehhez meg a tarsasag is rossz, akkor egyaltalan nem elvezned a nyarad.

Nemetorszagban is nyilvan minden helyfuggo, de en nagyon szerettem.

2015. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

szia! én tutira amerikába mennék, mert oda sokkal nehezebb kijutni. angolra mindig szükség van, és óriási előny, ha most gimnáziumban egy ekkora lökést kapsz.

németországba később szintén menj ki, ha lesz rá lehetőséged.

a 2 év francia meg egy nagy nulla, már bocs, én is franciát tanultam gimiben, kb. semeddig se jutottunk heti 3 órával. simán behozod magántanárral/tanfolyammal ősztől vagy mostantól!!! és az olaszra is hasonlít.

2015. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp Németországba menj,neked most ez a fontosabb a nyelv szempontjából.

Az életben muszáj áldozatot hozni. :/

2015. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsi kicsit megkésve, de remélem majd még elolvassátok. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat. Tényleg segített döntést hozni, meg egyszerűen jó érzés látni, hogy itt vannak jóindulatú emberek:) Végül Amerika mellett döntöttem, és nem bántam meg. Ohioban voltam a legtöbbet de a környéken gyönyörű szép helyeken jártam. (a túlzott vallás gyakorlásuk a végére tényleg kicsit már kiborított, de megérte ezért az élményért) Szabadidőben sokat franciáztam és meglett a vizsgám is majdnem 5ösre. Szóval még egyszer köszönöm nektek :)
2015. okt. 9. 00:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Orulok, hogy Minden Jol sikerult. Az angolod, szerinted, mennyire fejlodott?
2015. okt. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jól döntöttél
2015. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A szóbeli képességeim nagyon sokat fejlődtek, mivel ugye színte végig a másfél hónap alatt csak angolul tudtam komunkikalni. Persze úgy lett volna a leghatekonyabb ha közbe tanulok egy csomót angolt könyvekből is, de így is jó sok minden ragadt ram:) de igazából az élet tapasztalat volt benne a legjobb!
2015. okt. 14. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!