Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvet éri meg tanulni...

Melyik nyelvet éri meg tanulni a lentiek közül?

Figyelt kérdés

Szeretem a török, perzsa, norvég és ukrán nyelvet, ezek közül szeretném az egyiket tanulni. Melyik érné meg legjobban? Angolul és németül beszélek, egy kicsit héberül is. Melyik lehetne a következő nyelv? Ne mondjatok olyat ami nincs a listában! És ha lehet, indokoljatok is kérlek!


Köszönöm



2015. máj. 18. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ukrán!
2015. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ukrán, nem beszélve arról, hogy igazán jelentős, főleg most ilyen krízisek esetén. És az ukrán után a törököt választanám. Sok sikert.
2015. máj. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a törököt azért lenne kevésbé értelme, mert sok török él Németországban, így a török nyelvet a németen keresztül már most is elég jól el tudod érni. A norvégot az angolon és a németen keresztül szerintem még talán ennél is jobban már most lefeded, mivel gazdag ország, mindenki tud angolul meg más nyelveken is, a német meg valamennyire rokon nyelv. A perzsa és az ukrán közül gazdaságilag szerintem az ukrán lenne hasznosabb, mert közelebb is van Ukrajna, valószínűleg bővülni fog a gazdasági kapcsolat az EU és Ukrajna között, míg Iránnal, Afganisztánnal nem hiszem, az utóbbi túl szegény, az előbbi sem gazdag, és embargók is vannak.
2015. máj. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! A török tetszett legjobban, de nekikezdek az ukránnak, mert az is nagyon tetszik. Utána az orosz könnyebb lenne? Vagy már egy középfokú ukránnal megérteném az oroszt?


Ui.: mi a helyzet a spanyol/olasz nyelvvel? Melyik érné meg jobban? Az a baj, hogy mindegyik nyelvet ugyanannyira akarom tanulni, az összeset :-D


Köszönöm a segítségeket!

2015. máj. 18. 20:48
 5/8 Carragher_x ***** válasza:

Ezek közül az ukránt választanám, mert szláv nyelv s azok csoportjában elég jó az átfedés, ukrán tudással vmennyi lengyelt is érteni fogsz, illetve más szláv nyelveket is könnyebb tanulni ukrán ismerettel.


A spanyol és az olasz elég hasonló nyelv, az olaszok elég jól megértik a spanyolt, ugyanakkor spanyolul mégiscsak többen beszélnek a világban mint olaszul, szóval én előbbit választanám.

2015. máj. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A török nyelvet.

Mivel a felsoroltak közül én is ezt beszélem. :D

2015. máj. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De az ukrán is hasznos.
2015. máj. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor az ukrán lesz! :)
2015. máj. 19. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!