Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szláv nyelvet tanuljam...

Melyik szláv nyelvet tanuljam a lentiek közül?

Figyelt kérdés

- szlovén

- lengyel

- szlovák

- szerb/horvát/bosnyák

- ukrán

- bolgár/macedón

- cseh


Fontos szempontok:

- legyen könnyen tanulható

- legyen átfedés más nyelvekkel (meg lehessen érteni minél több nyelvet)

- ne beszéljenek az adott országban angolul (legyen érdemes tanulni)


Az orosz nekem egyáltalán nem tetszik, bár tudom, az a legfontosabb szláv nyelv, de mégis valami mást akarok. Beszélek már angolul, németül, spanyolul és olaszul, most egy szláv nyelvet akarok elkezdeni. A felsoroltak közül mindegyik tetszik, de kíváncsi vagyok, hogy szerintetek melyiket a legjobb tanulni. Érveket is szeretnék!


Köszönöm mindenkinek!



2015. máj. 21. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én a lengyel és a horvát között döntenék. (egyiket sem beszélem)


A lengyelt azért, mert viszonylag sokan beszélik (Lengyelország több mint 35 milliós) és ha jól tudom, van áthallás a cseh és szlovák nyelvvel, ami azért Közép-Európai szinten jelentős népesség és terület. Na meg lengyel magyar...:)


A horvátot pedig a szerbbel, bosnyákkal, talán a szlovénnel(?) való áthallás (bár nem túl sok összesen sem) miatt. Illetve személyes tapasztalat alapján: valamivel több, mint 20 km-re lakom a horvát határtól, így néha átnézünk, és tetszik a lazább mentalitás. Érdekes módon már érzékelhető a különbség. (a kicsi falvakban főleg, de a 20 ezres Verőcén is)


Ha mérlegelem az általam leírtakat, talán a lengyel kifizetődőbb.

2015. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mit gondolsz, egyedül hogy tudnék lengyelt tanulni? Bármi tipp? Minden érdekel
2015. máj. 21. 20:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem cseh.


Ezen országok közül messze az a legfejlettebb.

2015. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És annak segítségével a szlovákot is érteném? És Csehországban és Szlovákiában mennyire beszélnek angolul? Érdemes tanulni a nyelvüket?
2015. máj. 21. 21:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Kb. annyira beszélnek angolul, mint Magyarországon. Ott is úgy van (Szlovákiában legalábbis), hogy 3. osztálytól tanulnak idegen nyelvet, ami általában angol vagy német. Egészen érettségiig, kötelező is. Nyilván később aki nem használja az ugyanúgy elfelejti, mint a magyarországiak.


Feltételezem a déli szláv népeknél sokkal többen/jobban beszélik az angolt, mivel a tengerpart miatt jelentősebb a turizmus.


Miért akarsz tanulni? Csak kedvtelésből, vagy konkrét célod van vele? Ha az utóbbi, akkor ahhoz igazítsd a választásod.

2015. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Cseh meg szlovák beszéd közt kisebb a különbség, mint mondjuk az olasz vagy német egy-egy szélsőséges nyelvjárásai között. Írásban egy-két betűt/hangot máshogy írnak, de simán megértik egymást. Szlovákiában filmetek gyakran nem is fordítják le szlovákra, csak levetítik csehül.


Tapasztalataim szerint Csehországban jobban beszélnek angolul mint Szlovkáiában.

2015. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lengyel, cseh, horvát / szerb vagy ukrán.

Elég nagy a hasonlóság a cseh-szlovák-lengyel között, sok mindent lehet érteni a másikból, még ha kezdő szinten vagy is.

A szerb és horvát meg még hasonlóbb, az is jó lehet. A szlovén más kicsit (+ sokan beszélnek az országban angolul), és nem is beszélik sokan, azt nem tanulnám. A bolgárt vagy a macedónt se.

Az ukrán sem rossz. Az már biztos, hogy Ukrajnában kevesen beszélnek angolul. Van átfedése a nyelvnek az orosszal, de nem annyira, mint a cseh-szlovák esetben pl.

2015. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az ukrán-horvát közt gondolkodom
2015. máj. 22. 16:23
 9/12 anonim válasza:
55%
A legletisztultabb szláv nyelv a Szerb,mint kiejtésbelileg,mint pedig gramatikailag!Nem hiába volt Yugoszlávia hivatalos nyelve...Szerintem hangzásra,temperamentumra,dominanciára is a legimpozánsabb.Egyébként délvidéki vagyok,lakhelyemen sok Horvát van,Svédországban dolgozom Lengyelekkel,Szlovákokkal egy Cseh cégnél... :D
2015. máj. 31. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
U.I.: A Lengyel és Cseh írás tanulására nincs szükséged,hidd el!!!Ha valami fölöslegesen túl van komplikálva,akkor ez igen!
2015. máj. 31. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!