Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség az irigy és az...

Mi a különbség az irigy és az önző között?

Figyelt kérdés
a kettő közül melyikhez tartozik az, ha valaki nem szeret adni az ételéből?

2015. máj. 21. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Irigy: "miért van a másiknak?"

Önző: "nekem van, de nem adok!"


Van átfedés a kettő között, de inkább önző.

2015. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az irigy inkább a máséra vonatkozik, hogy irigylünk valamit valakitől. Az önzés meg inkább a sajátunkhoz való ragaszkodást jelenti. De a két szó jelentésében nagy az átfedés, a fenti példa esetében szerintem mindkettő használható.
2015. máj. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A sajátunkra is lehetünk irigyek, vagy viselkedhetünk irigyen a sajátunkkal is. Na. :)
2015. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Masnak nem ad az etelebol, mert onzo. Maganak akarja az egeszet.


Irigykedik mas etelere, mert tobb vagy finomabb. Neki miert nincs az?

2015. máj. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az irigy és az önzőnek is megvannak a maga jó és rossz oldalai.De egyik se szép erény! :)

Pl.Irigy vagyok hogy a másiknak sikerült a dolgozata.Irigy vagyok mert neki van valamije és inkább tönkreteszem az övét hogy ne legyen mit irigyelni tőle.

Pl.Önző vagyok mert azt akarom hogy a barátnőm mindig velem játsszon.Önző vagyok mert nem akarok adni neki a csokimból.

Valóban van közöttük átfedés.De! Én az önzőt mondanám. :)

2015. máj. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiss Éva Judit ***** válasza:
Sztem ez olyan mint a bogár - rovar kapcsolat: Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar. Tehát, nem minden irigy önző, de minden önző irigy. Vagy nem? :-)
2015. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez egy régóta tartó vitám, mert az én véleményem az, hogy az irigy tárgyakra vonatkozik,az önző meg nem megfogható dolgokra.

2015. máj. 22. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Az irigység egy lehetséges tünet, az önzés pedig a betegség.
2015. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!