Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire érthető ez a pár...

Mennyire érthető ez a pár angol mondat? Van bennük hiba?

Figyelt kérdés

When you separate the egg white from the yolk, it means that you will get egg white and yolk and so you could put them into different bowel.


When you divide a fancy cake,you will get a lot of cake pieces.


2015. jún. 4. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Jók. Bár én a "cut up fancy cake" változatot használtam volna, de ez így érdekesebb.
2015. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy magyarázat lett volna a separate és a divide szó használatára,hogy mi az eltérés,ha én fogalmaznám meg.
2015. jún. 4. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:

a divide ilyen értelemben szerint sem jó, valóban a cut up jobban passzolna. a divide inkább arra vonatkozik hogy a meglevő tortaszeleteket pl igazságosan osztod el x ember között, nem magára a torta felvágására, pl. when you divide 8 cake slices between 2 people equally, both of them will have 4 slices.


az első mondat második fele: "so you can put them into different bowls." (a bowel nagyon mást jelent :D)

2015. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

opps:)) a bowel az gáz:)



közben találtam ilyesmit is

" divide the cake into slices "

2015. jún. 4. 22:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Inkabb a fogalmazassal van baj.

When you separate the yolk from the egg white, you are separating an egg into two parts. Then you can store them in two separate bowls.


Mi az a fancy cake?

Torte or gateau?

When you cut a cake into portions, you'll have slices ready to be served.

2015. jún. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lényeg,mint írtam később,az az volt,hogy a separate és a divide szót más szavakkal írjam le.
2015. jún. 5. 07:57
 7/10 A kérdező kommentje:
A fancy cake az torta.
2015. jún. 5. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:

A fancy cake-et tortara nem mondjuk

What a fancy cake you have made - Micsoda elokello tortara/sutemenyt csinaltal. Igy igen.

Torta - torte, gateau, de egy torta az siman csak cake es nem fancy.

Separate - split, break up, detach, disjoin, carve up,


To separate egg white and the yolk, beak the egg, split yolk and egg white in separate bowls to keep them apart.


Divide - portion out, disassemble

You can easily portion out/disassemble a cake/torte by cutting it into slices.

2015. jún. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hmm.Kösz a pontosítást és a választ
2015. jún. 5. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:

When you separate the yolk and white of an egg, you are dividing it into two parts.


When you cut a whole cake into slices, you are dividing it into separate pieces.

2015. jún. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!