Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez a mondat angolul?...

Hogy van ez a mondat angolul? Holnap van a születésnapom, de csak szomorúvá teszel.

Figyelt kérdés

2015. júl. 20. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
I'm having my birthday tomorrow, but you just make me sad.
2015. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, németes vagyok és csak próbálkozom az angollal magamtól egyelőre..

a My birthday is tomorrow helytelen?

2015. júl. 20. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:

I will have my birthday tomorrow but you only make me sad.


Én így mondanám...aztán lehet nem tökéletes, de nem nyelvvizsgára készülök és akinek írnám bizonyára megértené. :D

2015. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A will is értehtő, én azért írtam az inges jövőidővel, mert biztos hogy holnap lesz, a will meg általában ajánlatokra/szívességekre, jóslásra és ígéretekre használatos. My birthday is tomorrow az nekem kicsit fura...de érthető végülis
2015. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az only inkább csak/csupán értelmű, és szerintem az inges alak is szebb itt (persze a willes is teljesen helyes).

"My birthday is tomorrow" - ez is helyes nyelvtanilag.

2015. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi, ment mkinek a kezecske :) egyszer majdcsak megtanulok én is angolul... :D egyelőre nem látok rá sok esélyt:D
2015. júl. 20. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem az anyanyelvi unokatestvérem egyszer úgy mondta, hogy I have birthday tomorrow. Nem kell bonyolítani. Mindent a legegyszerűbben. Ő mondta.
2015. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az angol anyanyelvu unokateso me hen vissza bolcsibe,ahol megtanitjak ujbol az anyanyelvet. Tort angollal beszelo angol anyanyelvu emberke. Nem is csoda, hogy Ma mar irni sem tudnak, na meg mekegnek. Csak mindent egyszeruen, mint egy analfabeta rapper, mondja az anyanyelvu unokateso.
2015. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vicces vagy! Az unokatestvérem egyetemre jár, szóval nyilván nem valami suttyó. Persze nem olyan szép, de a legtöbb amerikai így beszél. Az már más kérdés, hogy Nagy-Britanniában egy picit választékosabban beszélnek.

És miért ne lehetne egyszerű? Ha belegondolsz magyarul is azt mondom, hogy holnap születésnapom VAN.

Oké, az eredeti angol nyelvtan nem így használja, de sok magyar nyelvtant is ignorálnak, és nem szólnak rájuk, hogy ez így nem jó.

2015. júl. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nehogy összeveszettek ezen :)) én ugyan még nem tudok angolul, de tényleg egyetlen mondatot annyiféleképpen lehet mondani h aztán húha.. :D
2015. júl. 21. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!