Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az amerikai angol miért...

Az amerikai angol miért különbözik ennyire a Brit angoltól?

Figyelt kérdés

Pedig részben az angolok gyarmatosítottak Amerikában !!!

Nem ?



2015. júl. 22. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Ennyi erővel Ausztráliában is az angolok gyarmatosítottak, mégis az egyik legnehezebben megérthető angol az ausztrál. Szerintem a kultúra, a fejlődés üteme is befolyásolhatta!
2015. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Elméletileg az volt az eredeti kiejtés amit az amerikaiak beszélnek, ez ugye elterjedt a gyarmatokon. Közben Nagy- Britanniában az arisztokráciában elkezdett elterjedni a "Brit" kiejtés aztán szépen átvette mindenki. Az amerikaiaknál már nem terjedt el.
2015. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

[link]


közben megtaláltam a cikket amiből vettem az okosságot.

2015. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért, annyira különbözik? A hamburgi német sokkal jobban különbözik a münchenitől vagy a nápolyi olasz a milánóitól, mint a New York-i angol a londonitól.
2015. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a második írja. Ez ugyanaz, ami a franciával történt. Ott is egészen más kiejtés volt, sokkal fonetikusabb, csak a Versailles-i elit kezdte erőltetni ezt az afektálós, raccsolós stílust, amit először a középréteg vett át, majd az alsóbb néprétegek is. Mire ez Nagy-Britanniában bekövetkezett, Amerika már független volt.
2015. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek !!!

Így már értem, miért különbözik ennyire !!!

:D

2015. júl. 22. 13:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha még nem ismered:

„Az angolok és az amerikaiak egy nemzet, amelyet

a közös nyelv választ el” (Mark Twain)

2015. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!