Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul hogy kell mondani a...

Angolul hogy kell mondani a következő mondatokat? Töröld le azt asztal Letölönéd az asztalt? Söpörd fel a földet

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 15:47
 1/6 TR75 ***** válasza:

Please wipe off the table.

Would you like to wipe off the table?

Please sweep up.


(A please-ek elhagyhatóak, de szerintem kevésbé hangzik parancsnak)

2015. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A "Would you like to wipe off the table?" azt jelenti, hogy "SZERETNÉD-e letörölni az asztalt?". 'like to' elhagyható belőle, és máris azt jelenti, hogy "Letörölnéd az asztalt?" A végére vesszővel a 'please' odaillik, sokkal inkább, mint a másik két mondatba.


De igaza van az elsőnek, hogy így inkább hangzik kérésnek, mint parancsnak. Egyébként a többi fordítása helyes.


A második kérdés/kérés viszont sokkal kedveskedőbb.

2015. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:
Én anno a Dohár Péter-féle Kis angol nyelvtanból tanultam (oké, nem most volt), ami szerint a "Would you like to..." udvarias kérésnek számít. Ezért írtam, amit ;-)
2015. aug. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ide nem kell "off"


Wipe the tablle!

Would you wipe the table?

Sweep the floor!

2015. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, parancs vagy kérés, de:

1) Wipe the table. - parancs, elé vagy mögé egy please-zel udvarias kérés

2) Could you wipe the table, please? Would you-val ugyanúgy jó, udvarias kérést fejez ki. Ha nagyon udvarias akarsz lenni, használhatod a "Would you mind wiping the table, please?" formát

3) Sweep the floor. - parancs, please-zel kéréssé finomítható, ugyanúgy, mint az elsőnél :)

2015. aug. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kerdesben nincs semmi please, would you etc. Myers psrancs mondatok, amiket ugy forditottam le, ahogy ki voltak irva.
2015. aug. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!