Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tanár nélkül fel lehet így...

Tanár nélkül fel lehet így készülni felsőfokú angolra (British Council)?

Figyelt kérdés
Gimnazista koromban meglett a középfokom angolból, és emelt szintű tanfolyamon már a felső fokra készültem, de végül nem mentem el. Akkor a tesztjeim időnként elérték a kívánt határt, de sokszor alatta voltak, így nem kockáztattam. Azóta viszont másképp hozta az élet. Ha van egy könyvem, aki kifejezetten annak a vizsgának a tesztjeit gyűjti össze (nem sokat, mondjuk), ha előkeresem a régi gimis tankönyvemet, aminek nem értünk a végére (elég erős könyvek voltak, nem is szerepeltek a hivatalos tankönyvlistán, de most a címét nem tudom megmondani), valamint mondjuk duolingo-zom, és sokat olvasok és filmezek angolul, akkor tanár nélkül fel lehet készülni a nyelvvizsgára? A középszintű tudásom elég stabil.
2015. aug. 14. 23:32
 1/8 A kérdező kommentje:

*ami


Ja, és 3 éve már kijártam a gimit, azóta tanórán nem vettem részt angolból, csak olvasok és filmezek angolul, de érzem, hogy felejtettem.

2015. aug. 14. 23:33
 2/8 anonim válasza:
Szerintem simán... Van egy ismerősőm aki a nulla angol tudást középfokúra fejlesztette tanár nélkül. Szóval szerintem neked is menne, csak egy kicsit többet kell tanulnod... :)
2015. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az alapoktól, a semmiből kiindulva egyedül tanultam, és meg van a felsőfokúm.


Ne könyvből tanulj, rengeteg jó netes tananyag van.

Ami nekem RENGETEGET segített: [link]


45N

2015. aug. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na igen, még az előző vagyok, te most tudni akarsz, vagy csak egy konkrét tesztet letudni. A kettő nem feltétlen fedi egymást.
2015. aug. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Inkább tudni akarok, de díjaznám, ha a teszt elsőre meglenne, és nem kéne 2x kicsengetni az árát. Azért a fent említett módszereket mondtam, mert azokról a könyvekről már tudom, hogy megbízhatóak. Egyébként netről is igyekszem tanulni, a linkelt oldalt eddig nem ismertem, de köszi. És a szóbelire hogy lehet tanár nélkül felkészülni?
2015. aug. 15. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia...én sosem ültem le angolt tanulni. Sem könyvből, sem semmi. Ált suliban tanultam, gimiben meg csak átismételtem az áltsulis anyagot, mert túl sok volt a kezdő és az elejétől kellett csinálni. Utána egyetemen elkezdtem külföldi diákokkal barátkozni, sokat beszélgettem velük angolul, néztem rengeteg filmet és kb. ennyi. A középfokú online próbatesztjeim nem sikerültek a legjobban, de aztán elmentem a középfokúra és játszva megcsináltam. Egy percig sem készültem rá, csak megcsináltam kb. 3 próbatesztet. Most jelentkeztem be felsőfokúra, azóta Angliában élek. De nem tanultam semmit és nem is fogok mert nincs rá időm. Szerintem a te előzetes tanulmányaiddal simán megcsinálod, nem lesz gond. Valahogy a próbatesztek nehezebbek, mint az igazi, én azt vettem észre. Csak frissítsd fel egy kicsit és simán átmész...
2015. aug. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem először találj egy konkrét nyelvvizsgát, és ha az megvan, akkor direktbe arra próbálj fölkészülni, ne egy általános tudást összeszedni. Mindkettőt meg lehet csinálni egyedül, csak ne felejtsd el a kettő közti különbséget szem előtt tartani, hogy te most nyelvvizsgára készülsz, vagy angolul tanulsz.

2015. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvan a konkrét vizsga, és van hozzá gyakorlókönyvem is, de csak 4 teszt van benne, ami nem annyira sok. A Cambridge-es vizsgát szeretném megcsinálni. Nem sok angol barátom van sajnos, illetve egyáltalán külföldi. Köszi a válaszokat. Kissé ideges típus vagyok a vizsgák miatt, nem tudom tanár nélkül eldönteni, hogy mehetek-e már vizsgázni.
2015. aug. 15. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!