Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Don't be sorry mit jelent?...

Don't be sorry mit jelent? Gondolom valami ne sajnáld vagy hasonló, de ez a szerkezet mi?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 21:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Don't be sorry - Ne bankodj is lehet.


Amugy kerdezo, ha hallottad az affektalo magyarokat akik please meg helpre sem tudjak magyar szavakat mert mint irtak mar hogy ez "ugrik be", akik mondogatjak "sorry vagyok" akkor megerted.

I'm sorry - don't be sorry

2015. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

" kozepszinten "?


Ez az első 5 óra anyaga :)

2015. aug. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
10%
Ez a középszint érdekelne. xD
2015. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%

"Ez a középszint érdekelne. xD"


Engem is. Én akkor anyanyelvi beszélő vagyok :D XD

2015. aug. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

11-es ez jooo, koszi ;)


Tobbi: istenem mert az ember EGY dolgot, ami lehet alap szint, nem tud, akkor mar hihetetlen h kozepszinten van. Aha oke. Csak az I am sorry-t atteni felszolitoba nem tudtam mert en don't sorry vagy don't u sorrynak hittem. Igen igy h ertem mar nekem is hulyen hangzik ahogy en tudtam eloszor, nem kell egybol leszolni :)

2015. aug. 26. 07:31
 16/21 anonim ***** válasza:

Kerdezo, don't be too worried!

Itt mindenki tud mindent. Habar Sok hulyeseget irnak ide.

2015. aug. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem leszólásról van szó, engem speciel tényleg érdekelt, mert egyszerűen hihetetlen számomra az, hogy valaki ennyire alap és logikus dolgot ne tudjon középszinten, legalábbis ha van nyelvérzéke.
2015. aug. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csak akkor "alap", ha tudod. Ha nem, akkor semmi sem alap.

Volt mar itt ennel kacifanyosabb kerdesek.

Magyar anyanyelvutol, magyar nyelvrol is, pedig az ember ugy gonfolna, hogy anyanyelv ovodai alsp, vagy legalabbis otthon megtanitottak volna.

2015. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Egyszeruen csak furcsan hangzott h don't be sorry. De ahogy az egyik valaszolo leirta nem felszolitoba, ugy mar ertheto volt. Volt egy ket dolog az angol tanulasom soran ami alap de a logikara nehezen jottem ra.
2015. aug. 26. 21:26
 20/21 anonim ***** válasza:
48%

A lényeg, hogy a sorry nem azt jelenti, hogy "sajnál", hanem azt, hogy "sajnálkozó". Nem ige, hanem melléknév. Sajnálom = "sajnálkozó vagyok".


Ha nem tanulta meg az ember pont ezt a kifejezést, akkor sehonnan sem lehet kitalálni a helyes használatot.

2015. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!