Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anyanyelvi szinten angolul...

Anyanyelvi szinten angolul beszélők, szerintetek az angol vagy a magyar a szebb/jobb nyelv?

Figyelt kérdés

Melyiket szeretitek szívesebben beszélni? Miért?

Melyiken tudjátok jobban kifejezni magatokat, az érzéseiteket?


2015. aug. 28. 00:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
23%
Angolul szivesebben beszélek, mert jobban ki lehet fejezni magad, az érzéseid. Ezzel szerintem meg is válaszoltam a második kérdésedet is.
2015. aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Anyanyelvi szinten nem vagyok ugyan, de én annyira beleszerettem, hogy kb az egész napomat vele töltöm, és szerintem gyönyörű nyelv. A magyart is élvezem, de mivel az 'alap' számomra, egész életemben azzal éltem, így az egyáltalán nem olyan érdekes.

Általában az angolt használom amikor csak lehet, mert jól esik, hogy értem. Igaz a mondás, hogy annyi ember vagy, ahány nyelvet beszélsz. Teljesen máshogy érzem magam, amikor angolul beszélek. A hangom is más. Sokszor egy-egy szón vagy kiejtésen sírni tudnék olyan szép - nem viccelek. xD Arról nem is beszélve, hogy angolul sokkal több és részletesebb információt lehet megtalálni szinte bármiről.

Persze magyarul jobban ki tudom fejezni magam, mert azt mégiscsak egész életemben gyakoroltam. Viszont mióta az angolon van a hangsúly azóta néha gondjaim akadnak vele. :D Van hogy gyorsan beszélek, és véletlenül angolul mondok szavakat, vagy nem jut eszembe magyarul hosszas gondolkozás után sem.

2015. aug. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagyok anyanyelvi beszélő, de elég régóta foglalkozom az angollal, és elég magas szintre jutottam belöle. A magyar számomra érdekesebb nyelv. Az angolnak jópofa a nyelvtana, de elég unalmasnak találom, hogy a szavakat csak gyűjtögeti, átveszi. Egy bonyolultabb fogalomra nincsenek sajàt, képzett szavai, csak egy az egyben àtvett latin eredetűek. A németet pl. sokkal ötletesebbnek tartom, ott belső szóalkotás van, tök érdekes felfedezni, hogy egy elvont fogalom, hogyan keletkezett egy alapszóból. Az angol ehhez képest konvencionàlis, kissé fantáziàtlan, akárcsak az angolok maguk, egyébként.
2015. aug. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az érzelmek titkos rezdüléseit."

George Bernard Shaw

2015. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
09:00 lehet, hogy sok szót átvesznek másoktól, viszont az idiómák amiket használnak nagyon ötletesek. Én legalábbis nagyon élvezem őket, ha a szavakat szó szerint értelmezni az ember, akkor sosem találja ki némelyikről, hogy mit jelent.
2015. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem magyarban több az érdekes szó, pl "battyog" vagy "elsinkófál" :). Magyarul beszélve többször találkozom félreértéssel, nem tudom ennek mi lehet az oka, lehet hogy csak véletlen, vagy azt többet használom.


Nincs bennem olyan hogy az egyiket jobban szeretem beszélni, és mindkettőn egyformán ki tudom magam fejezni (azaz irodalmi szinten magyarul jobban, de azt hiszem nem ez volt a kérdés).

2015. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakmailag szerintem az angol jobb, mert tömörebb, lényegretörőbb. A magyart azonban érzelemdúsabbnak érzem, és ezen a téren jobban ki tudom fejezni magamat magyarul.

Szívesebben az anyanyelvemet, ez nem vitás. Mikor hazajöttem kintről, bár nagyon jól beszéltem már az angolt, valóságos mennyország volt magyar nyelvűek közt lenni, mindent azonnal és vitathatatlanul érteni.


Továbbá azt vallom, hogy egy másik nép érzésvilágával, gondolatvilágával nem tudsz azonosulni még attól, hogy ismered a nyelvét. Talán 20 év kint élés után igen, azt nem tudom, de mindig egy kicsit kívülállónak, idegennek éreztem magam, mégha ezt nem is éreztette velem senki.

2015. aug. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: ehhez nem kell messzire menni, elég lemennem Bp-ről Hatvanba, sose fogom magam odaillőnek érezni :).
2015. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Miért mi van ott?
2015. aug. 28. 17:59
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Emberek akik ún. szabadidőruhát hordanak ha a Tescoba mennek. Hatalmas Adidas felirattal, ami néha arany színű.
2015. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!