Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy nagyon jól...

Miért van az, hogy nagyon jól ismerem az angol nyelvet, a szavakat és szófordulatokat, mégsem tudok "frappánsan" fogalmazni, úgy, hogy épp az odavágó fordulatot használjam?

Figyelt kérdés
Nem ma kezdtem, kéttannyelvűbe jártam és több felsőfokúm is van. Tanultam is kint. Mégis úgy érzem, hogy a beszédem erőltetett, nem természetes. Érzem, hogy mesterségesen, elemről elemre rakom össze a mondatokat és, bár ügyelek arra, hogy helyes mondatokat alkossak, mégis életszerűtlen, mert egy anyanyelvi máshogy mondaná, egyszerűbben. Helyesen beszélni egy dolog, de az igazi művészet az, hogy az ember épp az odavágó kifejezést használja. Nagyon sok szinonimát tudok, és egy ideje már nem tanultam kifejezetten szavakat, csak passzívan használom a nyelvet, ezért lenne? Vagy az ilyesmi csak akkor megy, ha az ember célnyelvi környezetben él?
2015. szept. 8. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kis gyerekkent tanul az ember egy nyelvet, az adott orszagban, sohasem lesz anyanyelvu szinten Es akcentus meg marad. Ezt mar itt tobbszor attargyaltuk. Ezzel semmi baj. Egy anyanyelvunek nem kell "ugyelni" semmire. Termeszetesen Jon magatol.
2015. szept. 8. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elsönek nincs igaza, nagyobb gyerekként/felnöttként is meg lehet tanulni egy nyelvet annyira, hogy ne kelljen gondolkodni a válaszon. Csak ahhoz az kell, hogy az ember vagy abban a nyelvi környezetben éljen, vagy nagyon intenziven BSZÉLJEN az adott nyelven. Emellett TILOS beszéd közben a nyelvtanon törni a fejét, mert úgy nem lehet beszélni.


Nálunk a családban több ember is van, aki legalább 3 nyelven tud anyanyelvi szinten beszélni, ezt az adott nyelvet anyanyelvként használók is állítják, többször elöfordult, hogy meglepödtek, amikor kiderült, hogy nem az az idegen nyelv az anyanyelvük. (Egyik embernél: német, angol, francia, a másiknál: német, angol spanyol, a harmadiknál: német, angol, japán, a negyediknél: német, angol, orosz - természetesen a magyar mellett.)

2015. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják passzív tudásnak.
2015. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Első, ne beszélj butaságokat. 15 évesen kezdtem angolul tanulni. Tavaly egy idős bácsi a metrón megkérdezte, én is chicagoi vagy-e, mert hallotta, hogy a lakótársammal beszélgetek és nemi úgy tűnt. Csak egyszerűbb ráfogni, hogy nem is lehetséges normálisan megtanulni egyáltalán, pedig csak TE nem bírtál.


Kérdező, mennyit olvasol? Ha valakinem nem olyan jó a nylevhasználata, akár magyarul is, ez az első kérdésem. Magyarul mennyire vagy frappáns? Csak mert vannak olyanok, akik magyarul sem sziporkáznak. Márészt nem lehet, hogy gépies vagy? Pl. fejben fordítasz ha valami összetettebet próbálsz elmondani? Mert akkor szokott ilyen lenni.

2015. szept. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az idos bacsi a metron anyanyelvi angol volt? Hallani angolul valakit beszelni lehet, de hogy mit mond, folyekonyan e es helyesen, az mar mas tema.
2015. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 12 évesen került külföldre úgy,hogy egyetlen szót sem tudott az adott nyelven (itthon mást tanult). Két év múlva került középiskolába és ott a helyi anyanyelvi órán a tanár félév elött laza órát tartott és megkérdezte, ki milyen más nyelven tud. Amikor ö a magyart említette, akkor megkérdezte, hogy mikor és hol tanult ilyen különleges nyelvet - és egyszerüen nem hitte el, hogy az az anyanyelve, és az ottani nyelv a tanult. Pedig ö (a tanár) valószínüleg azért csak ért hozzá, mert egyrészt neki az az anyanyelve, másrészt meg az a szakmája.
2015. szept. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki belemélyed, az tudja, hogy jó széles a sáv, ahogyan az emberek viszonyulnak a nyelvhez és használatához.

Ki ilyen, ki olyan erőfeszítéssel jut el valamilyen lépcsőfokra.

A szakadék az aktív és a passzív között is egyénileg változó.

Amellett, remélem, nem sértődik meg senki, de még az is számít, kinek mekkora a nyelvtudása a saját lelkének a bonyolultságához képest.

Ami a folyékonyságot illeti.

2015. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, igen, ő chicagoi volt, azt hiszem egy rokonát látogatta. Amúgy hallotta, miről beszélünk, mert közvetlenül mellettem ült.
2015. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!