Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszul szeretnék önállóan...

Oroszul szeretnék önállóan tanulni. Egy teljesen kezdőnek milyen tankönyvet, vagy online programot/oldalt ajánlatok?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm!

2015. szept. 13. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az iskolában 8 éven keresztül akarták a fejembe verni, heti 2x volt orosz óránk. Nem sikerült nekik!
2015. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Én azonban szeretném tanulni ezt a nyelvet.
2015. szept. 13. 16:55
 3/4 anonim válasza:
Azt nem tudom, hogy lehet-e belőle önállóan tanulni, de a mi sulinkban a Klucs = kulcs című könyvből fognak tanítani. Sok sikert!
2015. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem bármilyen kezdőknek szóló könyv megfelel a célnak. Viszont ha komolyan a nulláról kezded a nyelvtanulást, és egyedül szeretnéd elsajátítani, akkor nem így érdemes belevágni.


Én pl. eleinte csak orosz nyelvű dalok segítségével tanultam. Megkerestem a szöveget, majd bemásoltam egy füzetbe, ezzel gyakoroltam az írást. Aztán szótár segítségével nekiálltam lefordítani, így új szavakat tanultam meg. De ami a legfontosabb - és ez az, amit a könyvekből nem tudsz igazán jól megtanulni (pláne nem egyedül) - amikor meghallgattam (természetesen közben olvastam a szöveget is) egy adott dalt, a szavak helyes kiejtését is elsajátítottam.


Ezzel a módszerrel rengeteget fejlődtem. Nem mondom azt, hogy tudok oroszul (azt azért túlzás lenne kijelenteni) de már vagyok olyan szinten, hogy (pl. egy hanganyagban) simán kihallom a szavakat. Azokat is, amiket nem ismerek. Így rájuk tudok keresni a szótárban. És azért már elég sok szót/kifejezést is ismerek.


Olyan is gyakran előfordult, hogy magamtól jöttem rá egy szó jelentésére. A szöveg többi részét ismertem, így sikerült kitalálnom mi is lehet. Ezek pedig sokkal jobban megragadtak a fejemben, mint azok, amiket bemagoltam.


Időhiány miatt nekem voltak kisebb-nagyobb kihagyásaim, de szerintem ezt a szintet kb. 2-3 hónap folyamatos tanulással hozni lehet. Annyira nem nehéz az orosz nyelv, mint amilyennek beállítják :)

2015. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!