Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul a you got a boyfriend?...

Angolul a you got a boyfriend? És a have you got a boyfriend? Ugyan azt jelenti? És mind a kettő helyes?

Figyelt kérdés
Bár kezdő angolos vagyok, de eddig biztosra vettem, hogy ha azt akarjuk megkérdezni valakitől hogy neked van....? Azt úgy mondjuk hogy have you got a....? Viszont nemrég néztem egy angol videót, amiben volt ez a kérdés: you got a boyfriend? Így is helyes? Mert úgy tudom, hogy a "have" fontos szó, az jelenti azt hogy van, birtokol. Ha azt kihagyjuk is jó? De mondom, kezdő angolos vagyok, lehet nem is azt akarta megtudni hogy van-e barátja. :D
2015. okt. 23. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Szlengesen szokták segédige nélkül mondani
2015. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sunshinedoll ***** válasza:
Ugyanazt jelenti, az első inkább beszélt nyelvben fordul elő, szelngesebb, informálisabb.
2015. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!