Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik, hogy az angol után a...

Létezik, hogy az angol után a francia a legtanítottabb idegennyelv világszinten?

Figyelt kérdés

[link]

A cikkben a 7. pontban van egy ábra, amely azt mutatja, hogy mennyien tanulnak bizonyos nyelveket.

Számomra meglepő, hogy a francia a második, hiszen a fejlett országok közül csak Franciaországban, Belgiumban, Svájcban, Luxemburgban és Kanadában beszélik. Ugyan Afrika jelentős részén is hivatalos nyelv, de egyrészt ott is inkább idegennyelvként van jelen, másrészt ezek az országok nem sokat nyomnak a latban.

Én azt gondoltam volna, hogy a spanyol a második az angol után, ami pedig külön meglepő, hogy ennyire le van maradva a második helytől (francia 82 millió, spanyol - 14,5 millió). Az is meglep, hogy eszerint németül is annyian tanulnak, mint spanyolul.


2015. okt. 30. 21:46
 1/4 anonim válasza:

én Angliában élek, és itt is az a második nyelv

szerintem valószínű:)

2015. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az USA-ban viszont magasan a spanyol vezet.
2015. okt. 30. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Ez valószínűleg azért van így, mert nem az számít, hogy egy nyelv hány ember anyanyelve a világon, hanem hogy mennyire hasznos.

A francia nyelv nagyon sok nemzetközi szervezetnek hivatalos vagy alapító nyelve, ENSZ, NATO, EU stb.

A régebbi időkben sok királyi és cári udvar hivatalos nyelve is volt. Régen a nemzetközi posta és közlekedés nyelve is a francia volt.

Ezek csak olyan "érvek", amik így hirtelen eszembe jutottak, valószínűleg egyéb okai is vannak.

2015. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért itt nagyon fura számok szerepelnek. Lefogadom, hogy csak magában az USA-ban 14,5 milliónál több gyerek tanul spanyolul. A Duolingón 42,8 millió ember tanul spanyolul (és 25 millió franciául).
2015. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!