Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen idegesítő, modoroskodó,...

Milyen idegesítő, modoroskodó, tudományoskodó magyar szavak, szókapcsolatok vannak?

Figyelt kérdés

Értelmes magyar, magyarosított szavak amiket rossz hallani, hallgatni a fentebb leírt okokból.

Leírom amiket én utálok: csipasz, csimpisz, összesöndörödés, serdül, ajvé/ajvékol, turbék, csecsszopó, csecse, baba, krampampuli, piha, pötty, kótyomfitty, krahácsol, kendácsol, kartács, lelenc, parókia, pampuska, forgatag, indiferens, mókol, piktor, körmönfont, kiművelt emberfő, kapucíner, kilábal stb. :D

Szavak amiknek -szerintem- rossz igekötőt adtak: elmelegszik, kiközelít

Zongorázni lehet a különbséget. Na ettől a mondattól feláll a hátamon a szőr. :D

Folytassátok :)

Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy a -csi végződésű szavakkal ne erőlködjön, szercsi és társai. Köszi.


2015. nov. 5. 19:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Még pár: faramuci, farfekvés.
2015. nov. 5. 19:23
 2/6 anonim ***** válasza:

A faramuci meg a farfekvés nem tudom, miért tartozik ide, ahogy még jópárról nem, amiket írtál. Pötty? Forgatag? Ezek miért lennének modorosak? Egyáltalán nem hasonlítanak a piktorra meg a kiművelt emberfőre, mert azok valóban affektálósak, míg az előbbiek teljesen hétköznapi szavak.


De pl. szerintem az "effektíve" az olyan, mint amire te gondolsz.

2015. nov. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindazonáltal, férfiú, evidens,
2015. nov. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bevonzani
2015. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mindenórás, kívánós, lebabáz, bulika, cukiskodik, nőciskedik, szexiskedik
2015. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csetres
2016. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!