Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok nekem olyan magyar...

Tudnátok nekem olyan magyar szavakat, kifejezéseket, amelyek nem annyira ismertek/vagy ismertek?

Figyelt kérdés
szeretném bővíteni a szókincsemet, ezáltal választékosabban tudnék beszélni. Na most milyen szavakra gondoltam? Pl.: Racionális - ésszerű, értelmes. Mikor beszélgetünk, akkor nem azt mondom,hogy értelmesen gondolkodik xy, hanem hogy racionálisan. Tehát ehhez hasonló szavakat kérnék így levezetve. Az se lenne gond, ha olyan oldalakat tudnátok linkelni, amelyeken tudnék tanulni. Köszönöm szépen!

2015. nov. 7. 22:11
 1/7 anonim válasza:
52%
Erről a kérdésről az jut eszembe, amikor a Jóbarátok-ban Joey ajánlólevelet ír a szinonimaszótár segítségével...
2015. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel ráébresztettél arra, hogy mekkora egy barom vagyok. :D Igen, tehát! A példa rossz, nem szinonimákat kérek (mondjuk jöhet az is, de neten is megnézegetem), hanem olyan szavakat, amelyek bővítik a szókincstáramat. Múltkor hallottam.: Manifesztálódás, nem tudom mit jelent, mindjárt utána nézek, na de ilyesfajta szavakat szeretnék. Köszönöm! :)
2015. nov. 7. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat, jó irodalmat. Azzal többre mész.
2015. nov. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de attól nem leszel választékosabb, hogy idegen szavakat használsz ott, ahol van magyar is.

Olvass szépirodalmat, klasszikusokat, többet érsz vele, mintha bemagolod az idegen szavak szótárát.

2015. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TR75 ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Mondjuk a racionális magyar megfelelője nem az értelmes, hanem az észszerű, és ráadásul nem is szinonimái egymásnak.

És az a helyzet, hogy nem elég ismerni a szavakat, tudni kell őket a megfelelő szituációban (=helyzetben) alkalmazni (=applikálni).

Szóval olvasás és művelődés, ez a titka.

2015. nov. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben van! Köszönöm szépen, nekirugaszkodok! :)
2015. nov. 8. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!