Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek az idióta...

Mi a véleményetek az idióta új szavakról, melyeket egyesek kitalálnak, majd másokkal együtt használnak, akár még netes újságírók is?

Figyelt kérdés
Rendszeresen találkozok olyan szavakkal, melyeket nem értek. A legtöbbet nem is tudom megjegyezni, mert csupán egyszer-kétszer látom, hallom. Pl.: szurkerei, romkom, bagaretta, lolátor, sironc, dzsuzdu, stb.

2015. dec. 2. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem láttam őket, és nem is tudom, hogy mit jelentenek :D
2015. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezekből egyedül a romkom-ot ismerem, de az angol (btw, amerikai) eredetű nem? Inkább valami geek-szónak tűnik, személy szerint én inkább a romantikus vígjátékot használom helyette. A többiről életemben nem hallottam. A netes újságírók meg nem feltétlenül végeztek kommunikáció vagy magyar szakot, tehát ne várd el, hogy nem fognak használni nekik tetsző szavakat!


Mit jelent a többi szó?

2015. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyenek mindig is voltak, max. nem ilyen gyorsan terjedtek el.

Ezek a szavak jönnek, és 99%-uk rekordgyorsasággal kopik is ki a használatból, hogy újabbak váltsák fel őket.

2015. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a "net" is ilyen szó.

Magyarul hálózat.

2015. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A net szó nem kitalált, csupán rövidítése az internet szónak.


A kérdésben szereplő szavakból az első három jelentését tudom csak, a többit én sem.

szurkerei - szurkolói

romkom - romantikus komédia

bagaret - cigaretta (bagó és a cigaretta szó összerakásával születhetett)

lolátor talán a LOL szlogenből ered, de nem tudom mit jelent


Nekem ezekről mindig a Mézga család jut eszembe. "Bertus! - Berendezést tuskóvá :-)

https://www.youtube.com/watch?v=NuNltTJQZpc

2015. dec. 3. 08:42
 6/8 anonim ***** válasza:

"internet"

Magyarul világháló.

Az anglicizmus sem sokkal jobb, mint a kitalált szavak.

2015. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek legalább nem lógnak ki úgy a magyar nyelvből, mint némelyik angol átvétel, amiről lerí, hogy nem a miénk, már csak ránézésre is.
2015. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyiban kellemetlen, hogy VAN megfelelő magyar szavunk - és mégis az angolt használjuk.

A nyelv kihalásának ugye vannak fokozatai...

2015. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!