Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki le tudná ezt fordítani...

Valaki le tudná ezt fordítani németre, kérem?

1954. július 4.-én játszodták a Svájci fotbal világbajnokság döntőjét az Nszk és Magyarország között, a Wankdorfstadion-ba, Bernben. Akkoriban a Magyar csapat volt a világ legjobb csapata és a csoportkörben 8:3-ra győzték le a németeket, így ők voltak a favoritok a meccs megnyerésére.

A magyarok már a meccs elején vezetést szereztek, a 10. percben 2:0-ra vezettek, de a 20. percben már 2-2 volt az eredmény. A győztes gólt Helmut Rahn szerezte a németeknek. A meccs után a magyar emberek nagyon szomorúak voltak, mert azt hitték, hogy Magyarország biztos megnyeri a Világbajnokságot.

Németországban a meccset “berni csoda”-ként emlegetik.(ismerik)

persze lehet dolgokat változtatni rajta, ha úgy könnyebb:)

2010. márc. 23. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Die Weltmeisterschaft des schweizerischen Fussballs wird am 4 Juli 1954 DDR gegen Ungarn, im Wankdorfstadion, in Bern gespielt. Damals hat Ungarn eine der besten Mannschaften der Welt, sie haben auf 8:0 die Deutschen gesiegt, so waren die Favoriten, um das Matsch zu gewinnen. Die Ungarn führten mit 2 Toren am Anfang des Spiels, aber die Deutschen haben die Stelle ausgeglichen in der 20. Minute. Helmut Rahn hat das alles entscheidende Tor geschossen. Nach dem Spiel waren die Ungarn traurig, weil sie geglaubt haben, dass sie sicherlich die Meisterschaft siegten.

Diese Meisterschaft kennt man als "Berner Wunder".

Na klar, die Dinge können verändern, wenn es so leichter ist:).