Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire jellemző, hogy a...

Mennyire jellemző, hogy a szomszédos országokban a nem magyar lakosság is beszél magyarul?

Figyelt kérdés
Tehát elsősorban a szlovákokra, ukránokra (ruszinokra), románokra, szerbekre gondolok.

2015. dec. 30. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

A szlovákok pld. azok a csehek, akik tudnak magyarul. :))


A környező országok tele vannak meghasonlott magyarokkal, olyanok akik a megpróbáltatások (üldöztetések) következtében inkább asszimilálódtak. Ezért is gyűlölik annyira a magyarokat, mert emlékezteti őket arra, hogy hűtlenek a gyökereikhez.

2015. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Felvidéken is, Délvidéken is, Erdélyben is településenként változik. Sok helyen a nem magyarok is tudnak magyarul, máshol meg nem.


Magyarországon is vannak helyek, ahol a magyarok is beszélnek valamelyest svábul, horvátul. Bár ez a régebbi időkben volt inkább így, ma már nem annyira.

2015. dec. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabadkán nagyon sokan tudnak magyarul, akik nem határon túli magyarok. Pl a városban élő bunyevácok, vagy horvátok, akár szerbek is. Én egyszer meg is jártam: egy csajra megjegyeztem, hogy milyen jó a hátsója (megjegyzetm tiszta szerb stílusú csaj volt), és hátrafordult és elküldött a g*cibe. Tuti nem volt magyar, mert volt akcentusa.
2016. jan. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Újvidéken élek és alapvetően szerb szórakozóhelyekre járok sokat. A szerbek nagy része legalább pár szót beszél magyarul és nagyon kell itt is vigyázni, hogy mit beszélünk, mert nem hülyék, megértik. :D Még a Boszniából idetelepedett szerbek is tudnak valamennyit magyarul, esküszöm nem tudom, hogy hogyan. :D
2016. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Újvidéki ***** válasza:
Én is Újvidéki vagyok de nem értek egyet az elöző szomszédommal, az idösebb itteni szerbek kiss része ért valamit de nem beszéli a magyar nyelvet, míg a fiatalabbak és a boszniai és horvátországból menekültek nem is szeretik hallani a magyart, tudok több támadásról akár a városi buszban vagy az utcán.
2016. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!