Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Megváltozott volna a helyesírás?

Megváltozott volna a helyesírás?

Figyelt kérdés

Mostanában néhány szó ragozása más lett, vagy csak az emberek használják hibásan? Hallom, hogy a "léc" szót úgy mondják néhányan, hogy "Add ide a lecet" nem "lécet", meg az ész szónál "Osztja az eszet", nem "észt". Ez utóbbit a rádióban hallottam, ezért is furcsállom.


Nekem ez bántja a fülemet, nem így szoktam meg, de csak mostanában hallok ilyeneket. Mi a véleményetek? Helyes ez így?



2016. jan. 23. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem a helyesírás, hanem az igénytelen beszéd!

Nálam a csúcs: "Rizset főztem", a "rizst" helyett! :)

2016. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez hol helyesírás? És a ragozás szabályai nem változnak meg, egyszerűen egyes emberek a saját szájízük szerint használják őket. Analógiásan gondolkoznak: kéz-kezet, tél-telet, akkor léc-lecet, ész-eszet.
2016. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

A rádióban hallottad, hogy új helyesírással beszélnek? Elképesztő...


Ennek semmi köze az igényességhez, hacsak nem okoz örömet számunkra mást igénytelenséggel vádolni, magunkat meg igényesnek beállítani.

2016. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Igen, a helyesírás változott mostanában. A fentiek viszont nem változtak.
2016. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a választ, ment a zöld kéz. Sajnálom, hogy ilyen igénytelenek lettek egyes emberek.


A többiek pedig ne pattogjanak, nem a helyesírás szón volt a hangsúly (szavon haha, mielőtt ebbe is beleköttök), hanem a jelenségen. Gyógyegerek...

2016. jan. 23. 15:19
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi pattogunk? Te hallasz két szokatlan szót, és máris kétségbe esel, hogy változott a helyesírás.

Legalább volna benned annyi jellem, hogy beismerd, hülyeséget írtál, de nem, inkább másoknak szólsz be.


De ha Te az első válasszal megelégszel, akkor nem lepődöm meg.

2016. jan. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Hiába pontoztál le, attól még a szabályzat szeptemberben változott.
2016. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, észszerűbb lett a korábbihoz képest, ami elég ésszerű volt.
2016. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít. Legalább annyira mint az "olcsó árak"

hisz nem az ár olcsó hanem az áru,az ár max. alacsony lehet. Meg az se mindegy hogy "ferő,le vagy lerő fe"

2016. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!