Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudnátok nekem fordítani a...

Shamash kérdése:

Le tudnátok nekem fordítani a "visible minority" kifejezést? Természetesen a két szót külön-külön értem, viszont nem értem, hogy a "látható kisebbség" mit akar jelenteni?

Figyelt kérdés
2016. jan. 27. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szövegkörnyezettől függ, de a látható kisebbségnek is van értelme, ha megfelelő kontextusba helyezed.
2016. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy eufenizmus azokra az etnikai csoportokra, akik nem európai származásúak (és nem is őslakosok): ergo a "nem fehérek".
2016. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem fordítanám le: idézőjelben meghagyod az eredeti kifejezést, és lábjegyzetben vagy zárójelben odabiggyeszted a körülírását. Bár műfajtól is függ; amit leírtam, főleg szakszövegben alkalmaznám.
2016. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ebből a mondatból ragadtam ki (nagyon fontos lenne...):


"...Ministries is an equal opportunity employer and welcomes applications from all qualified individuals, including visible minorities, aboriginal people, and persons with disabilities."

2016. jan. 27. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kanadában használják ezt a kifejezést. Azért használják így, mert ha valaki franica/angol anyanyelvű vagy katolikus/protestáns az ugye nem látható.


Polkorrekt terminusuk szerint 3 féle ember létezik:

-Caucasian: fehér

-Aboroginal: őslakos

-Visible minority: aki nem fehér, de nem is őslakos

2016. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akiről már ránézésre tudod, hogy kisebbségi. Például egy fehér többségű országban a négerek is, a homoszexuálisok is kisebbségnek számítanak. De a néger "visible minority", a homoszexuális viszont nem az.


Magyarul talán "színesbőrűnek" lehetne fordítani, de a politikai korrektség jegyében inkább "látható kisebbségnek" fordítanám.

2016. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2016. jan. 27. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!