Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar pergő, jól hangzó...

A magyar pergő, jól hangzó nyelv, még a latin és a germán nyelvek is . A szláv nyelvek meg tele vannak mássalhangzó torlódással és sokak szerint módfelett komikusak is. Tényleg mások számára is bénán hangzanak?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy van-e a nyelveknek evolúciója? Biztos, hogy a szláv nyelvek ugyanolyan fejlődésen mentek át, mint a többi nyelv? És a szlávok vajon milyennek hallják a magyar beszédet?
2010. márc. 30. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak evolúciós folyamatok a nyelvben, például a mai szláv nyelvek is jobban különböznek az ószlávtól, mint egymástól. Bizonyos szempontból más utat jártak be, így tettek szert erre a sok mássalhangzó-torlódásra. Aki megszokta, annak nem béna.

A külföldiek leginkább a sok e-t jegyzik meg a magyar nyelv hangzásáról. Eee-nyelv. Hallgass meg néhány olyan magyar népdalt szöveg nélkül, amihez nem tudsz szöveget, és meghallod!

2010. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes nyelveknek, nyelvcsaládoknak külön útjaik vannak.
2010. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekik epp olyan furcsan hangzik mint neked a szlav:)))
2010. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Rendet teremtettem és e rendet elmentettem, mert elrettentetten etettem meg eme szemetes mellett elheveredett kecskegyerekeket... stb..


Ha ezt egy szláv meghallja, hülyét kap. A magyar "nem értő" fülekkel úgy hangzik, mint ez a fenti e betűs, értelmetlen mondat.. Az oroszok pl. a finneken és az észteken szoktak nevetni pont a fenti hangzás miatt. A magyarokon azért nem, mert azt nem ismerik, kivéve, ha nálunk járnak, akkor viszont egyből az észt és a finn jut az eszükbe. Amúgy az orosz nincs tele mássalhanzókkal, pont olyasmi az arány, mint nálunk, vagy bármely más nyelvben. Az összes többi szláv nyelv meg egy picit mintha tényleg paródiája lenne az orosznak.

IMHO

2010. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bólogató Kutya válasza:
Nekem vannak ismerőseim Szerbiában és Horvátországban, akik legfőképpen csak azon csodálkoznak, hogy mi hogy tudunk így beszélni, és nem röhögnek ki minket. Viszont náluk van elég sok mássalhangzó torlódás, pl: prst (ujj), prsten (gyűrű), cetvrtak (csütörtök), srce (szív), stb.
2011. jún. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most tanulok szlovénül, és tök jó. Csak emiatt más.
2011. dec. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik ilyen másik olyan. Emiatt más a hangzásuk.
2011. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!