Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire hétköznapi vagy...

Mennyire hétköznapi vagy régies ha valaki az "oly", "ily" szavakat használja?

Figyelt kérdés

#régiesbeszéd #hétköznapibeszéd
2016. febr. 28. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Néhány kifejezésben (pl. oly módon) elég hétköznapi, olyat viszont nem hallottam, hogy valaki az olyan, ilyen szavak helyett használta volna az oly és ily szavakat, az már nagyon furcsa lenne.
2016. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én rendszeresen használom - a mindennapi beszédben és a fordításaimban is... ez persze nem jelenti azt, hogy természetes, csak azt, hogy nagyon szeretem a hangulatát :)
2016. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Én is gyakran használom, élőszóban talán valamivel kevesebbszer, de írásban elég gyakran.


Ha az ember egy hosszabb, összetett mondatot fogalmaz meg, akkor ha mód van rá, szerencsésebb a szavak rövidebb alakjával élni, mert az ILY mondatokat könnyebben és gyorsabban értelmezi az agy, mint az OLY mondatokat, melyekben a hosszabb alakok szerepelnek. :)

2016. febr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez teljes tévedés a részedről. Az agy az olyan szavakat értelmezi könnyebben és gyorsabban, amelyek ismerősek.
2016. febr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem irodalmi kifejezeseknek tunnek.

Viszont Somogy megyeben is lelkesen hasznaljak.

A ruszkik is olyoznak mikor nyogdecselnek.

2016. febr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!