Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell tagolni ezt az...

Hogyan kell tagolni ezt az összetételt: párnahuzathorgolókészlet?

Figyelt kérdés
Az egyik áruházban így, az egészet egybeírva láttam kiírva. Hova kell kötőjel?

2016. márc. 2. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
9 szótagú, tehát egybeírva nem helyes. Ha a logikát nézed,akkor a párnahuzat az egy egység, a horgolókészlet is, akkor én így írnám: párnahuzat-horgolókészlet. De más a logika, és más a szabály, ami meg változik, sokszor ellenkezőjére. Tehát a józan észre nem mindig támaszkodhatunk.
2016. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A google "horgoló készlet" kifejezést használ. Ez felveti az értelmezés kérdését: a készlet horgoló?Vagy az egész egy horgolókészlet minden tartozékával? Jó kérdést tettél fel. Ilyenkor én a józan eszemre hallgatok.
2016. márc. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel a szóval vagy kifejezéssel most találkozom először. Nagyon csinálmánynak tűnik.
2016. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem párnahuzat-horgoló készlet. A párnahuzatot horgolod egy előre összeállított, erre szolgáló készlettel.
2016. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az utolsó válaszadóval.


Nem a reklám helye, de ilyen kérdések esetén szoktam igénybe venni a Magyar Tudományok Akadémia online segítségét [link]


Ha az ottan automata nem segít, akkor a kérdést e-mailben megfogalmazva munkaidőben kb. 1-2 órán belül válaszolnak

2016. márc. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap én a "madaras Tescóban" láttam hatalmas táblára kiírva, hogy "12 gyermekkerékpár 18 9000 Ft".

Mondtam is az asszonynak, hogy az jó vétel, mert még 1600 Ft-ra sem jön ki darabja. :-)

2016. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:)) köszi mindenkinek!
2016. márc. 2. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
A párnahuzat-horgolókészlet és a párnahuzat-horgoló készlet is helyes; ugyanazt jelentik, csak más a szerkezetük.
2023. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!