Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fordítják az "A-Train"-t...

Ozmium42 kérdése:

Miért fordítják az "A-Train"-t modornak?

Figyelt kérdés

A Hairben van egy dalszöveg (Ain't got no), ahol előfordul a kifejezés.


[SOLO VOICE]

Ain't got no soap


[OTHERS ANSWER]

Dirty


[SOLO VOICE]

Ain't got no A-Train


[OTHERS ANSWER]

Jump


[SOLO VOICE]

Ain't got no mind


[OTHERS ANSWER]

Lost it


A magyar felirat, ami egyébként elég pontos, modornak fordítja. Hogy jön ez ki?


2016. márc. 19. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
talán mert a "train" - sok egyéb mellett - jelenti azt is, hogy nevel, oktat, s ha nincs neveltetése... csak tipp
2016. márc. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az A-train egy New York-i vasútvonal, ami két hagyományosan fekete környéket köt össze, és egy híres jazz dal is szól róla. A Hair dalszövegben egymástól totál független dolgok vannak, simán belefért, hogy egy itt ismeretlen vonat helyett egy másik szót írjanak bele magyarul.


Amit az első válaszoló írt, az nem jó, mert a "train" nem jelent oktatást, csak a "training".

2016. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismertem ezt a vonatdolgot, de készséggel elhiszem (nagy A, nagy T, kötőjel, jump - sokkal valószínűbbé teszi, mint az én megoldásom). :)


"Amit az első válaszoló írt, az nem jó, mert a "train" nem jelent oktatást, csak a "training"."

Nem is írtam, hogy oktatást jelent, csak annyit, hogy "nevel, oktat". :)

[link]

harmadik a sorban - train: a/ nevel, képez, betanít, oktat...

még akkor is jelenti, ha sajnos ide tényleg nem illik :)))

2016. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!