Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha valaki ide a gyakorira...

Ha valaki ide a gyakorira ekezetek nelkul ir akkor mindenki tudja hogy erdelybol valo?

Figyelt kérdés
+ A magyarorszagi magyarok kivetel nelkul mind ekezetes billentyut hasznalnak illetve ekezetekkel irnak?

2016. márc. 22. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én spec régen nem írtam, mert a telefonom nem támogatta.
2016. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
En pl. Nemetorszagbol irok ekezetek nelkül...
2016. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Én nem fogom tudni, mivel én nem veszem észre, hogy valaki ékezettel ír vagy sem... 21 éve netezek, megszoktam az ékezettelen írást (én így is, úgy is tudok írni, de csak saját célú jegyzeteknél kerülöm a macerás ékezetekkel írást. Sok írásjelet csak angol kiosztással találok meg, de a nulla is ilyen).

Amúgyis több oka lehet, hogy valaki nem használ ékezeteket. Nekem jóval fontosabb, hogy az ékezeteket leszámítva helyesen írjon, mert a hibák igenis feltűnnek, csak az ékezetek nem.

2016. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Semmi köze az ékezeteknek az erdélyiekhez. Én Norvégiából írok, ékezettel. Azért, mert Windows-ot használok és a Windows kb. 250 nyelvhez való ékezetet "tud". Bármilyen is legyen a billentyűzeted, egy gombnyomásra (billentyű-kombinációra átvált magyarra) (informatikus sem vagyon, ez le van írva a Használati utasításban). Aki tehát ékezetek nélkül ír, az egyszerűen igénytelen.
2016. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem biztos - lehet igénytelen vagy tudatlan.
2016. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
En bevallom ezert nem irok ekezetesen mert 20 eve angolul irok 90%-ban es egyszeruen keptelen vagyok gyorsan irni magyarul ekezetesen, espedig azert mert a magyar karakterek lehetetlen helyen vannak elhelyezve a billentyuzeten, a szogletes zarojel, backslash, a minusz meg az egyenlo helyere.
2016. márc. 22. 21:57
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem hiszem, hogy 5 mondat leírásánál ez komoly problémát okozna. Azt javasolom neked, hogy arra a kis időre szedd össze magad, és írjál normálisan.

Egész másképp fognak hozzád viszonyulni az emberek.

2016. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

...bocsánat, helyesbítenem kell: egészen másképp fognak viszonyulni hozzád a NORMÁLIS emberek.

Amint látod, kb. 50% lepontozta az előző írásomat. Na, ők a sudribunkók. Nekik mindegy, hogyan írsz. Ők örülnének, ha mindenki hibásan, hanyagul írna, mert akkor nem lógnának ki sehonnan.


Szerencsére ez nem az emberek fele - csak ők sajnos aktívabbak. Felpontozni kevesebben szokták a jó válaszokat.


A kérdés az, hogy kikhez szólsz?

A sudribunkókat szeretnéd megszólítani - vagy a normális embereket?

E szerint használd az ékezeteket.

2016. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na megprobálom: tehat az érdekelt volna elsősorban hogy magyarországon mindenki tud gyorsan ékezetesen irni? Az iskolában tanuljátok?


Erdélyben tuti hogy 99%-a az embereknek nem ir magyar ékezetekkel 2 okból:

1. nem létezik az üzletekben magyar billentyüzet

2. itt románul is kellene irni néha ekezetesen, de a román billentyüzet is ritkaság. Olyan meg hogy kombinált magyar-román-angol billentyüzet végképp nem létezik még elméletben sem.

Különben a románok sem irnak ékezettel. Nagyon sok weboldal ékezet nélküli, de a céges levelezésben sem használja senki. Eleg fura de mindenki megszokta. Igen, igénytelenség.


(10 perc kellett ezt megirni es kijavitani)

2016. márc. 23. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, a románban mennyire számítanak az ékezetek.

A magyarban nagyon is.

A billentyűzetre meg lehet matricákat is tenni. Régen mi is ilyeneket használtunk. De ha még erre is lusta vagy: a világos billentyűzeteknél lehet írni filccel a billentyű oldalára.

2016. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!