Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek milyen az online...

FireRedFox kérdése:

Szerintetek milyen az online nyelvizsgai felkészítés?

Figyelt kérdés
Mert indultam egy versenyen amin online nyelvizsgai felkészítés lehet nyerni. Mennyire lehet ez jó?

2016. máj. 2. 18:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért ha vannak
2016. máj. 2. 18:49
 2/4 anonim válasza:
0%
Próbálj meg értelmesen gondolkodni! A helyesírásodból tisztán letükröződik, hogy baj van a fejedben. Értsd jól! Nyelv-vizsga. Olyan nincs, hogy nyelv-izsga. Neked tényleg nyelv-izsgára van szükséged? Elgondolkodhatnál rajta. Felkészítés nem lehet nyerni, felkészítés-t viszont már lehet. Mert indultam egy versenyen, (fenn a hangsúly, stb., tehát vessző, érzed, hogy elválasztanadó, figyelni kell magadra, és arra, hogy mit szeretnél mondani) amin onilne anyámkínja stb. Nem tudom, milyen nyelvből lenne ez a felkészítés, de gondolom, hasznos lehet. Először viszont mindenképpen a magyar nyelvi tudásoddal kezdj valamit! Helyes -írás, -fogalmazás, -gondolkodás. Szerintem fogalmad sincs róla, hogy a magyar nyelv által milyen elképesztő lehetőségeid vannak. Ez a nyelv páratlanul logikus, de ha nem tanulod meg használni, akkor "mihaszna", beszélhetnél mondjuk románul is. "Jacob Grimm ajánlotta a magyar nyelv tanulását mindazoknak, akik könnyen tanulható nyelveket akarnak tervezni. A nyelvész N. Ebersberg szerint a magyar nyelv szerkezete olyan, mintha nyelvészprofesszorok alkották volna. Minden együtt van: szabályosság, költészet, tisztaság és harmónia. A svéd Ove Berglund, orvos és fordító szerint a magyar nyelv az emberiség logikájának és kreativitásának csúcsterméke." "Teller Ede azt vallotta, hogy tudományos sikereit annak köszönheti, hogy a magyar az anyanyelve; máskülönben „csak középszintű középiskolai tanár” lett volna belőle. Nyelvünk gyakran logikafejlesztő eszköznek bizonyul. Balázs Nándor fizikus is hasonló véleményen volt." "George Bernard Shaw drámaíró (az amerikai CBC-nek adott interjújában sokkal bővebben kifejtve) mondta: "Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az ér­zelmek titkos rezdüléseit."" Egyenesen bűnnek tartom azt, amikor valaki ilyen fokon nem él ezen kiemelkedő lehetőségeivel. Ennyi erővel beszélhetne eszperantóul is, az kellően buta nyelv. [link] https://www.youtube.com/watch?v=QOqxIg21PTw, https://www.youtube.com/watch?v=n1vS0r4sUGc, [link] https://www.youtube.com/watch?v=HgdIBFWAxbc
2016. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hallottál még az okostelefonon lévő automatikus szöveg javítóról? Ha belém akarsz kötni akkor mehetsz innen el. Szerintem meg te sem vagy tökéletes.
2016. máj. 11. 15:12
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudod kinek van baj a fejében? Neked ha csak a wikipédiás szövegekkel tudsz jönni. A GyK nem az a hely ahol nyelvtant kell tartani....
2016. máj. 11. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!