Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem megy még mindig a...

Miért nem megy még mindig a listening?

Figyelt kérdés
Gyakran nézek CNN-t, hallgatok rádiót, tudományos videókat angolul, amit tényleg élvezek, hiszen mindig olyan sok mindent megértek, és erösen érzem is magamon a fejlödést. Emellett zenét hallgatok és szinte minden nap telefonálok vagy chatelek a legjobb külföldi barátommal. Dear mikor a listening-nél meg kell válaszolni a kérdéseket és hallgatni is közben a szöveget, sokszor leblokkolok vagy nem tudom követni. Úgyhogy már nem tudom, hogyan gyakorolhatnék. :\

2016. máj. 18. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind csak a "kiegészítés" része amit csinálsz. Az még nem jutott eszedbe, hogy minél több listening feladatot gyakorolj? Úgy leszel benne egyre jobb, mert nem csak hallgatni kell hanem közben töltögetni is.


Csinálj meg egy párat úgy, hogy először meghallgatod csak a szöveget, megpróbálod "élvezni" mint a rádiót stb. És utána újraindítod, akkor már megpróbálod kitölteni is.

Ahogy egyre gyakorlottabb leszel, az első hallgatást elhagyod majd.

2016. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dehogynem, van gyakorlókönyvem, de a benne levö feladatokat muszáj beosztanom, mert nincsen belölük olyan sok. Illetve órán is néha kapunk ilyen feladatokat valami korábbi ECL-es gyakorlókönyvböl, de azok brutálisak, úgyhogy nem mindig jön össze annyi pont, amennyi kellene. És neten csak könnyebbeket találok. De ha esetleg tudsz mondani egy jó oldalt, amin gyakorolhatnék, akkor azt nagyon megköszönném. :)
2016. máj. 18. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Interaktív megoldásokat keress: élő, igazi beszélgető partnereket, akiktől vissza tudsz kérdezni (angolul), ha nem érted, hogy mondja másképp, más szavakkal, lassabban, magyarázza el..... stb.
2016. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, nekem felsőfokúm van, angol szakos egyetemista vagyok és mégis vannak problémáim a listeninggel. Ha filmet, sorozatot nézek problémáim nincsenek, de a listeningre annyira rágörcsölök hogy közben elmegy a fejem felett az egész és nem értek semmit. Szóval szerintem inkább a stresszkezelést érdemes itt tanulni, hogy hogy ne blokkolj le.
2016. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg valóban csak a görcsölést kellene levetkőzni, habár mindig igyekszek elég lazán hozzáállni.:D Én németből tervezek jövőre felsőfokút, a középfokúm egy hónapja lett még, és annál is eléggé féltem a hallásértéstől, de végül 85 % lett, ês azóta az ilyen típusú feladatok is jól sikerülnek. De én szerintem az angol hallgatása a sok rövid szó miatt egyébként is nehezebb, mert nem mindig olyan egyszerű szétválasztani őket, a német jobban elkülönül. Persze egy idő után már ez is változik.
2016. máj. 20. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!