Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » OLASZ szleng, jó duma?

OLASZ szleng, jó duma?

Figyelt kérdés

Csövi emberek! :) Aki tud olaszul, nyomatna pár olasz szlenget? Előre is köszi. :) De nem csalni ám. ;) Utána fogok olvasni szlenges oldalakon, hogy reális -e. ;) Hogy miért nem egyből olyanokon keresgálek? Mert inkább csak darabokban -kifejezésenként- akadtam eddig ilyen weboldalra, amelyek ellenőrzésnek esetleg jók, de kerek egész szleng olasz mondatokra nem igazán.


Szóval légyszi, aki tud, MONDATOKAT. :) Laza olasz dumát.


A célom: találkozom olasz haverokkal, angolul kommunikálunk egymással, de a hangulatfokozásért valami laza olaszos vaker se volna rossz. ;) Nem csak kifejezés, hanem mondat.


Pl:


"Helló, haver, hogy vagy? :) Hogy ityeg? ;)"


"Rég nem láttalak, örülök neked/nektek."


"Menjünk csajozni, havercsávó! ;)"


...meg ami eszetekbe jut még. :)

Ők huszonévesek, és haminc felett.


Laza, déli dígók. :D Nagy arcok. :D Sziciliai szleng előnyben. :P :)


Teljesen megvagyunk angolul is, de arra gondoltam, idén érdekes volna valami olasz duma. ;) Tavaly mutattam pár magyar szlenget nekik, de miért ne én kedveskedjek nekik igazán előbb, hogy én az ő anyanyelvükön is dobok a hangulaton... ;)



2016. júl. 19. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Biztos vagy benne, hogy ők ezt tényleg igénylik? Ez az egész lazáskodás csak Pesten olyan nagy divat, nem mindenfelé nyerő a nagyvilágban. Nekem is vannak szicíliai barátaim, még egyszer nem hallottam őket így beszélni, csak ezért mertem megjegyezni...
2016. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs jelentősége ennek, csak gondoltam egyet, hogy miért ne, ha valaki épp erre jár és tud ilyesmiket... :D

Tavaly magyar szlengszavakat mutattam nekik, röhögtünk, ez is jó móka volt. :)

2016. júl. 19. 18:50
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt hozzáteszem, azért is jó móka velük a szleng, mert nagyon közvetlen, és marháskodó, vidám társaság. :D Egy-két olasz szlenget már mutattak, de nem mentünk bele mélyebben.


Meg én ezt szívből érzem... nem képmutatásból, hogy "rég láttalat titeket, hogy vagytok". Meg hát laza társaság, jókat nevetünk szívből, sőt, érzelmes, baráti gesztusaik is vannak. :) Miért ne mondanám nekik olaszul is akár... Már ha tudnám. :)


Nyilván szicíliaiból is van sok féle. Az én ismerőseim ilyenek.


A gépi fordítóban nem igazán bízom, web-es szószedeteket néztem már, találtam pár jó tippet, de aki tud még írni, oké. :)

2016. júl. 19. 18:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem se értékelnék az olaszok, attól hogy nevetnek néha veled(rajtad) nem tuti hogy örülnének neki

De ha annyira akarod, akkor vedd meg a Vigyázz olasz könyvet, ilyenekkel van tele...

2016. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem ha baráti gesztust akarsz tenni, akkor inkább a szicíliai dialektusra próbálj meg ráállni, ne a szlengre. Linket sajnos nem tudok ajánlani, de biztos fogsz találni.
2016. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem száz, hogy örülnének a szleges marháskodásnak, de van rá esély, és csak úgy gondoltam egyet, hogy hátha...

Szóval ne vegyük már ennyire mereven a dolgot, épp az a lényeg, h szicíliai haverjaimmal jól lehet ökörködni. :) Kikapcsolódni szeretnénk, gondoltam, meglepem őket, h megszólalok olaszul egy picit. De nem fontos annyira. Én bírtam őket, ahogy magyarul is próbáltak magyar csajoknak udvarolni. :)


A szicil. dialektusról meg annyit, hogy eleve nem tudok szinte semmit olaszul, tehát hol vagyok én attól ,hogy ráálljak egy általam nem ismert nyelv adott dialektusára... ;)

2016. júl. 19. 22:05
 7/9 anonim válasza:
Ciao! Come stai?😃
2016. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így utólag is. :)
2016. júl. 25. 20:31
 9/9 anonim válasza:
Nincs mit😃
2016. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!