Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Jó szlovákosok! Írnátok nekem...

Jó szlovákosok! Írnátok nekem olyan szavakat, amelyekben 6 vagy annál több mássalhangzó van egymás mellett?

Figyelt kérdés

#mássalhangzó #szlovák nyelv #mássalhangzótorlódás
2016. júl. 27. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdés tudva, vagy tudatlanul csúsztatott... Bár nem tudok szlovákul, de több szláv nyelv hangrendszerében , pl a "szerbhorvátban" az "R" hang változó, mikor mássalhangzó, és mikor számít magánhangzónak, de amikor legalább 4 mássalhangzó található az "R" körül, akkor magánhangzó az "R" -ettől függetlenül vannak más esetek is, amikor az "R" magánhangzó-, tehát sejtésem szerint nem létezik se szerbhorvátban, se szlovákban 5, vagy annál több mássalhangzós torlódás.


Pl a smrt horvátul is, szlovákul halált jelent, és már itt eleve magánhangzó az "R".


Szóval van egy gyanúm, kedves kérdező, hogy a szlovák "R" kapcsán tetted fel a kérdést, csakhogy az tehát ilyen esetben magánhangzóként funkcionál, itt van a kutya elásva. ;)

2016. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Azért tettem fel a kérdést, mert én sem találkoztam olyannal, hogy 5-nél több mássalhangzó torlódott volna fel és kíváncsi vagyok van-e olyan szó, amiben több.

2016. júl. 29. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Štrbské pleso, štvrťprst, štvrťsmršť :D rövidebbekből van akármennyi
2016. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves előző, nem olvastad el a felette levő válaszokat. Ami nem kötelező persze, csak hát általuk megspórolhattál volna egy illogikus választ, részedről. Köszönöm megértsed.
2016. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!