Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol után milyen nyelvet...

Angol után milyen nyelvet célszerű tanulni, egyedül tanulva azt? Hasznosabb egy újlatin nyelvet (franciát vagy olaszt) tanulni, vagy inkább maradni a nyelvcsaládon belül (német)?

Figyelt kérdés
Egyelőre nincs konkrét cél, hogy valamelyik országba szeretnék élni, és nem is a munkámhoz kell.
2016. aug. 6. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A német hasznosabb, a francia könnyebb az angollal.
2016. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Carragher_x ***** válasza:
100%
A német hiába van nyelvcsaládon belül, sztem jóval nehezebb angol után tanulni, mint mondjuk egy franciát vagy akár spanyolt/olaszt.
2016. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Azt már többször hallottam, hogy angol után könnyebb a francia vagy olasz és spanyol, mint a német nyelv, és most itt is ezt olvasom.


A franciánál betudható a szókincsnek.


De az olasz miért mondható esetleg/talán könnyebbnek?

2016. aug. 8. 00:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Újlatin nyelvek, ráismerhetsz ott is szavakra, bár éppen a francia távolodott el a legjobban a latintól.
2016. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne válaszd a németet az angol után! Nem a levegőbe beszél, aki azt mondja, hogy sokkal nehezebb az angolnál. Én 10 évig tanultam németül az iskolában, angolul másfél év alatt megtanultam teljesen önállóan. Mindkettőből van nyelvvizsgám, de az angol fényévekkel jobban megy, tized annyi energiaráfordítás után.


A német nem áll közelebb az angolhoz, mint bármelyik újlatin nyelv, ugyanis mindegyik az indo-európai nyelvcsaládhoz tartozik.


Én a spanyolt ajánlanám neked, az angolnál nehezebb ugyan, de sokkal könnyebb, mint a német. Nagyon szép nyelv, a kiejtés egyszerű. Ami a nyelvtant illeti, elég sok olyan elem van benne, ami a magyar nyelvtan logikájával azonos. A francia és az olasz nyelveket nem ismerem, de valószínű, hogy sokkal hamarabb el tudnád sajátítani bármelyiket, mint a németet.

2016. aug. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!