Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes az a kifejezés hogy...

Helyes az a kifejezés hogy "one people"?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam és hallottam már ezt ( magyaroktól, vagyis nem angol anyanyelvűektől ), de szerintem a one person lenne a helyes.

2016. aug. 23. 16:15
1 2
 1/12 PLL_girl válasza:
51%
Nem helyes, a people szó a person többesszámú alakja. Ez olyan mintha egy ember helyett azt mondanád hogy egy emberek.
2016. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem helyes.
2016. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2016. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 chtt ***** válasza:
100%
people - nem csak embereket jelent, hanem népet is, és ebben a jelentésében van többes száma is (peoples - népek). (bocsi, ha a sok link ugyanerről szól, nem volt türelmem végignézni, csak az elsőbe kukkantottam bele)
2016. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Viszont a "peoples"-t sehol nem használják, egyszerűen többesszámú létigét csatolnak hozzá (pl. people are strange).

A népre a folkot használják, aminek viszont a többesszámát is.

2016. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, bocs, dehogynem.

"National Geographic Book of Peoples of the World"

"Peoples of Africa"

"Algonquian peoples"

stb.

2016. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, people kaphat többes számot simán, népet jelent.
2016. aug. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerinte a one people lehet helyes, ha azt fejezzük ki vele hogy egy népre gondolunk, pl The hungarians are one people of the hundreds in the world? ( Lehet helytelen a mondat, csak valamit gyorsan írtam magamtól példának, bocsi ha az :D )


De ha egy személyre gondolunk vele, akkor a one person a helyes. Jól látom?

2016. aug. 24. 23:41
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Abban igazad van, hogy a "peoples" a világgal kapcsolatban használható, de általánosságban senki nem használja s-sel a people-t, és pont azért, mert nem az emberekre, hanem az emberre mint fajra utal.

Ha valaki készült már emelt szintű szóbelire angolból, az tudhatja, hogy a "peoples" szót igyekeznek kiirtani a vizsgázó szavajárásából, mert baromira nem fogadják el az olyan mondatot, hogy például "Peoples are strange".

2016. aug. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!