Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van németül az alábbi...

Hogy van németül az alábbi két mondat?

Figyelt kérdés

Az eleje még megy, de a két idézőjel közötti rész már nem:

Bocsánat, hogy csak most írok, de "németül akartam neked írni, viszont mindig túl későn jutottam el oda, hogy írhatnék. Ilyenkor pedig már túl fáradt voltam összerakni egy épkézláb mondatot, hiába van itt segítségül a szótáram."

Tudom, az indok maga nem a legjobb, de ez is része az igazságnak. Viszont kicsit bonyolult és nem tudom németül megfogalmazni :/ (a történethez hozzátartozik az is, hogy alapból angolul beszélgetünk, csak egysdzeűbb dolgokat már el tudok neki mondani németül is, így átálltunk a német beszélgetésre. Legutóbb pedig megígértem neki, hogy ezután újra németül írok, és ezt is úgy szeretném elküldeni. A cserediákomról van szó.)



2016. aug. 28. 15:14
 1/3 Rick Mave ***** válasza:

"...ich wollte dir auf Deutsch schreiben, kam jedoch immer zu spät zum Schreiben und dann war ich schon zu müde um einen halbwegs vernünftigen Satz zusammenzukriegen, nicht mal mit Hilfe meines Wörterbuchs."


"épkézláb mondat" az szó szerint "Satz, der Hand und Fuß hat" lenne, de ez szerintem fölöslegesen túlbonyolítaná a mondatot (és kicsit erőltetetten is hangzik itt)

2016. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hiába van itt a szótáram -

obwohl mein Wörterbuch auch hier ist

2016. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(Épkézláb mondatot összerakni)


"Einen Satz mit Hand u. Fuss zusammenzubekommen"

2017. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!