Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik magyarnak születtek, nem éltek soha külföldön mégis jobban tudnak valamilyen idegen nyelven mint magyarul?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Rengetegen vannak ilyenek. Úgy kommunikálnak, hogy LOL meg WTF meg WOW meg tökömtudja, de nem tudják egy bővített magyar mondatban egyeztetni az alanyt meg az állítmányt.
2016. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Neha sokkal kifejezobben tudok spanyolul beszelni,mint magyarul. Szegyen,vagy nem,de jobban tudom szinesiteni a beszedemet,erzekeltetni,hogy pontosan mit szeretnek.
2016. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha spanyolul jobban ki tudod fejezni magad, mint magyarul, ha ez az anyanyelved, akkor nem spanyolul tudsz nagyon, hanem magyarul sehogy!!!
2016. aug. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 chtt ***** válasza:
74%

De hogy tudsz spanyolul olyasmit mondani, amit magyarul nem tudsz???

Szerintem egy nyelvet, bármilyen nyelvet, max. anyanyelvi szinten lehet tudni. Elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki egy idegennyelvet az anyanyelvénél jobban beszéljen, feltételezve, hogy az anyanyelvét legalább anyanyelvi szinten beszéli. :)

2016. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Írásban, főleg amikor zaklatott vagyok, angolul néha jobban meg tudom fogalmazni, mi bánt.

Jöhetnek a lepontozások...

2016. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Koszi a lepontozast,es a "kedves" szavakat. Nyilvan nem ismertek,oltani nagyon konnyu,akkor leirom az egesz tortenetet.

2 evig egyutt voltam egy argentin fiuval,aki annak ellenere,hogy itt el,nem igazan sajatitotta el akkoriban a magyar nyelvet. Spanyolul beszelgettunk,es csodak csodaja,igen jol megtanultam tole(egyebkent korabban is tanultam mar,a gimiben). Tekintve,hogy o volt a parom,rengeteget beszeltem ezen a nyelven,ezert mai napig ilyen szinten megy.

Bar nem is kell bizonygatnom itt semmit nehany idegennek,szoval gondoljatok,amit szeretnetek.:D

2016. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 chtt ***** válasza:
84%

Nem szoktam lepontozni, de ne is törődj vele szerintem, itt divat az ilyesmi.

Nekem is van barátnőm, aki a spanyol nyelv szerelmese, önszorgalomból tanult meg, Peruba ment férjhez, ott is élt hosszú évekig, a gyerekei kétnyelvűek, sejtheted, hogy a spanyolt is anyanyelvi szinten beszéli, de az anyanyelve akkor is magyar, nem jobban tud spanyolul, csak ugyanolyan jól.

Bizonygatnod természetesen semmit sem kell. Értem én, hogy úgy érzed, bizonyos dolgokat jobban ki tudsz fejezni spanyolul, mint magyarul, de akkor sem tudom elképzelni, hogy mondasz valamit spanyolul, és azt ne tudd (ha nem is szó szerinti fordításban) magyarul. Lehet, hogy csak az emberi elme korlátozottsága teszi (és az enyém ráadásul szőke:))), de számomra elképzelhetetlen, hogy ha valaki itthon tanulta a nyelvet, soha nem élt huzamosabb ideig külföldön, akkor jobban tudjon valamit a saját anyanyelvénél. :)

2016. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sunshinedoll ***** válasza:
82%

Nem, ilyen nincs, elég irreális is lenne.

Én elég jó angolos vagyok, az utóbbi 6-7 évben minden egyes nap beszéltem, olvastam, filmeztem angolul és előfordul, hogy bizonyos kifejezések hamarabb eszembe jutnak angolul, főleg olyan témák, szakmai dolgok kapcsán, amikről főleg angolul szoktam olvasni/beszélgetni

2016. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Juliusz48 ***** válasza:
Ha idegen nyelven jobban beszélsz mint magyarul, az akkor fordulhat elő, ha az anyanyelvi szókincsed nagyon gyatra, viszont a tanultból sok közel azonosat ismersz, aminek nem ismered a hazádban használt szinonimáit. Vagy neked a kevesebből könnyebb válogatnod, mert eleve zanzásítva gondolkodsz, csak a magyarban szégyenled magad ismételgetni, mert esetleg az iskolában említették a mondatbeli szóismétlés tilalmát.
2016. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a lepontozásokat, komolyan. Nekem van egy Aspengeres ismerősöm, sokkal jobban beszél angolul, mint magyarul. Kevesebb hibát ejt, bár a hangsúly nála mindkét nyelven ugyanolyan monoton.
2017. febr. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!